Akademia Budowlana

Projekty domów z 4 pokojami – ciekawe propozycje

Spis treści:

Dla wielu inwestorów optymalnym rozwiązaniem okazują się właśnie projekty domów z 4 pokojami. Taki dom posiada salon oraz trzy pokoje, które zwykle pełnią role sypialni, choć można je oczywiście wykorzystać wedle indywidualnych potrzeb. To praktyczne domy, które sprostają oczekiwaniom rodziny 4-osobowej potrzebującej sypialni podwójnej i dwóch sypialni pojedynczych. W tym artykule omawiamy ciekawe propozycje projektów domów z 4 pokojami.

 

Czym odznaczają się projekty domów z 4 pokojami?

 

Tego typu projekty są adresowane do inwestorów, którzy chcą wybudować dom spełniający potrzeby 4-osobowej rodziny. Tego typu domy zazwyczaj posiadają strefę dzienną z salonem oraz trzy sypialnie położone w odizolowanej strefie nocnej. W przypadku domów z poddaszem użytkowym oraz domów piętrowych, sypialnie są usytuowane na piętrze. Projekty domów z 4 sypialniami zazwyczaj oferują przynajmniej 2 łazienki, choć możemy się także spotkać z układem toalety i łazienki. Z pomieszczeń dodatkowych można spotkać się ze spiżarnią, pralnią oraz gabinetem. Jeśli chodzi o powierzchnie użytkową, projekty domów z 4 pokojami często oferują powierzchnię w przedziale 100 – 150 m2.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego projektu?

 

Na pewno warto zwrócić uwagę na rozkład wnętrz i sprawdzić, jak usytuowane zostały poszczególne pokoje. Większość takich projektów zakłada salon oraz trzy sypialnie. Do tego dochodzi oczywiście jadalnia i kuchnia plus ewentualnie pomieszczenia dodatkowe, jak chociażby spiżarnia, pralnia czy gabinet. Analizując projekty domów z 4 pokojami warto zwrócić uwagę na powierzchnię poszczególnych wnętrz, ich rozkład w domu, a także liczbę łazienek i toalet. Z perspektywy posiadaczy auta istotnym czynnikiem jest obecność garażu. Na pewno warto także sprawdzić najważniejsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne, które decydują o kosztach budowy domu, a także zweryfikować wybrany projekt z uwarunkowaniami lokalnymi.

 

Popularne projekty domów z 4 pokojami

 

Szukasz praktycznego domu z salonem i trzema sypialniami, który zaoferuje powierzchnię użytkową oraz układ wnętrz adekwatny dla 4-osobowej rodziny? Na stronie firmy budowlanej New House dostępne są popularne projekty domów z 4 pokojami. Poniżej znajdziesz ciekawe propozycje, cieszące się dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów:

 

HomeKONCEPT-64

Jest to dom piętrowy zwieńczony wielospadowym dachem. Posiada dwustanowiskowy garaż wysunięty przed ścianę frontową domu. Powierzchna użytkowa domu HomeKONCEPT-64 wynosi 144 m2. Na parterze znajdują się: przestronna strefa dzienna z dostępem do tarasu, toaleta oraz duża garderoba, natomiast na piętrze dostępne są trzy sypialnie i dwie łazienki. Do dyspozycji domowników pozostaje taras widokowy. Projekt został stworzony przez pracownię HomeKONCEPT, a do jego realizacji potrzebna jest działka o min. wymiarach: 20,95 x 23,65 m.