Akademia Budowlana

Projekty domów piętrowych z płaskim dachem

Spis treści:

 

W budownictwie królują obecnie modernistyczne i minimalistyczne formy. Tego typu domy nie tylko odznaczają się niebanalną stylistyką, ale również większą funkcjonalnością. To sprawia, że projekty domów piętrowych z płaskim dachem stale zyskują nowych miłośników. Szeroki wybór takich projektów można znaleźć także w katalogu New House. Poniżej postanowiliśmy po krótce omówić kilka szczególnie ciekawych propozycji. 

 

 

 

Czym charakteryzują się domy piętrowe z płaskim dachem? 


Takie domy zachwycają przede wszystkim bardzo nowoczesną stylistką. Posiadają nieregularną bryłę, która często obejmuje liczne podcienie, tarasy widokowe, loggie. Cechą charakterystyczną są także duże przeszklenia, które zapewniają więcej światła dziennego we wnętrzach.

Popularne projekty domów piętrowych z płaskim dachem są także bardzo funkcjonalne, ponieważ posiadają ładnie zarysowany podział na strefę dzienną na parterze oraz strefę nocną na piętrze. Dwie pełne kondygnacje pozwalają uzyskać większą powierzchnię użytkową przy tej samej powierzchni zabudowy. Płaski dach daje również możliwość zaaranżowania na taras widokowy lub zielony dach. 

 

 

 


Na co zwrócić uwagę przy wyborze projektu?


Biorąc pod uwagę, że projekty domów piętrowych z płaskim dachem cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem ze strony inwestorów, w katalogu wielu pracowni architektonicznych można znaleźć mnóstwo tego typu projektów. Idealnie wpisują się one w modne trendy w budownictwie.

Na pewno warto zwrócić uwagę na kwestie, które mają decydujące znaczenie w kwestii kosztów budowy. Chodzi oczywiście o kubaturę bryły, zastosowane materiały budowlane, liczbę okien i drzwi zewnętrznych, a także rozwiązania technologiczne. Na pewno warto także zerknąć na minimalne wymiary działki, na jakich będzie można wybudować dom piętrowy z płaskim dachem. 
Inwestor powinien zwrócić uwagę na powierzchnię użytkową domu, a także rozkład wnętrz. Istotną kwestią jest liczba sypialni, liczba łazienek, a także pomieszczenia dodatkowe, takie jak np.: spiżarnia, garderoba czy pralnia.

Warto także zwrócić uwagę, czy projekty domów piętrowych z płaskim dachem posiadają tarasy widokowe, podcienie lub loggie, które są popularnym rozwiązaniem dla tego typu projektów.

Ważną kwestią jest obecność garażu oraz jego powierzchnia. Kierując się powyższymi czynnikami łatwiej wybierzesz dom piętrowy z płaskim dachem pod kątem indywidualnych potrzeb. 

 

 

 


Przykładowe projekty domów piętrowych z płaskim dachem


W katalogu firmy New House dostępnych jest kilkanaście tysięcy gotowych projektów domów. Wśród nich dostępne są również projekty domów piętrowych z płaskim dachem.

To modernistyczne i bardzo funkcjonalne konstrukcje wybierane coraz chętniej przez szerokie grono inwestorów. Poniżej omówiliśmy kilka ciekawych przykładów: 

 

 


Willa słoneczna


To przestronny dom piętrowy o powierzchni użytkowej 224 m2. Budynek posiada piwnicę, w której można urządzić domowe SPA, łazienkę oraz saunę. Do dyspozycji zmotoryzowanych domowników pozostaje dwustanowiskowy garaż wysunięty przed frontową ścianę domu.

Na parterze, Willa słoneczna posiada duży pokój dzienny z jadalnią, kuchnię, spiżarnię, szatnię, łazienkę oraz dodatkowy pokój. Na piętrze dostępne są cztery sypialnie i dwie łazienki. Plusem jest przestronny taras widokowy. Do budowy tego domu potrzebna będzie działka o min. wymiarach: 24,00 x 25,65 m. 

 

 


HomeKONCEPT-30


To modernistyczny dom piętrowy z płaskim dachem wyposażony w dwustanowiskowy garaż wpisany w bryłę domu. Powierzchnia użytkowa domu HomeKONCEPT-30 wynosi 247 m2.

Na parterze znajdują się: przestronny salon, jadalnia, kuchnia wyposażona w spiżarnię, gabinet, łazienka oraz garderoba. Z salonu można przejść na przestronny taras ogrodowy. Na piętrze dostępne są cztery pokoje, dwie łazienki oraz duża garderoba.

Ten dom również posiada duży taras widokowy. Do realizacji projektu HomeKONCEPT-30 potrzebna będzie działka o wymiarach: 28,70 x 20,15 m. 

 

 


ZX182


To bardzo nowoczesna konstrukcja odznaczająca się chociażby stropodachem usytuowanym pod lekkim kątem nachylenia, celem uzyskania ciekawszej bryły. Budynek jest wyposażony w garaż dwustanowiskowy sąsiadujący z kotłownią. Powierzchnia użytkowa domu ZX182 wynosi 206 m2.

Na parterze dostępna jest strefa dzienna z salonem, jadalnią i kuchnią, gabinet oraz łazienka. Na piętrze dostępne są trzy pokoje i dwie łazienki, w tym jedna przypisana do sypialni małżeńskiej.

Do budowy domu ZX182 potrzebna jest działka o min. wymiarach: 22,56 x 23,76 m. 

 

 


Precyzyjny D59


To minimalistyczny dom piętrowy z tarasem widokowym wyposażony w garaż dwustanowiskowy. Na parterze dostępny jest przestronny salon, jadalnia, kuchnia, gabinet oraz łazienka. Z salonu można przejść na duży taras ogrodowy.

Na piętrze zlokalizowane są trzy sypialnie, dwie łazienki, pralnia oraz duża garderoba w sypialni małżeńskiej. Poza tarasem widokowym, wnętrza na piętrze mają dostęp do balkonu. Precyzyjny D59 to dom o powierzchni użytkowej 201 m2, a do jego budowy potrzebna będzie działka budowlana o min. wymiarach: 19,24 x 27,84 m. 

 

 


LK&1713


To nowoczesny dom piętrowy o powierzchni użytkowej 186 m2. Budynek odznacza się praktyczną bryłą wyposażoną w podcienie i loggie. Przed ścianę frontową wysunięto dwustanowiskowy garaż.

Na parterze dostępne są: salon z kominkiem, jadalnia, kuchnia wyposażona w spiżarnię, toaleta oraz pokój rekreacyjny. Dużym udogodnieniem jest przestronny taras ze strefą rekreacyjną. Na piętrze domu LK&1713 dostępne są trzy sypialnie, dwie łazienki, sauna oraz pralnia.

Do dyspozycjo domowników pozostają również dwa tarasy widokowe. Do realizacji tego projektu potrzebna jest działka o wymiarach: 21,00 x 26,90 m. 

 

 


Qubik


To modernistyczny dom piętrowy odznaczający się nieregularną, ciekawą bryłą. Budynek został wyposażony w dwustanowiskowy garaż przylegający do wschodniej ściany. Powierzchnia użytkowa domu Qubik wynosi 160 m2.

Na parterze dostępne są: salon z jadalnią, kuchnia, gabinet, oraz toaleta. Na piętrze znajdują się natomiast: trzy sypialnie, dwie łazienki oraz pralnia.

Do dyspozycji domowników pozostaje duży taras widokowy usytuowany nad garażem. Do budowy tego domu potrzebna będzie działka budowlana o minimalnych wymiarach: 22,66 x 21,45 m. 

 

 


HomeKONCEPT-34


To dom piętrowy z płaskim dachem zachowany w nowoczesnej stylistyce. Budynek został wyposażony w jednostanowiskowy garaż.

Powierzchnia użytkowa domu HomeKONCEPT-34 wynosi 198 m2. Na parterze dostępne są: przytulny salon, jadalnia, kuchnia wyposażona w spiżarnię, łazienka oraz gabinet. Na piętrze znajdują się trzy sypialnie, dwie łazienki, garderoba oraz pralnia. Atutem tego domu jest duży taras widokowy.

Do realizacji projektu HomeKONCEPT-34 potrzebna będzie działka budowlana o min. wymiarach: 25,10 x 19,35 m. 

 

 

 


Gdzie znajdziesz ciekawe projekty domów piętrowych z płaskim dachem?


Nasza firma budowlana współpracuje z wieloma cenionymi w branży pracowniami architektonicznymi, a efektem tej współpracy jest bardzo rozbudowany katalog gotowych projektów domów.

Wśród nich dostępne są liczne projekty domów piętrowych z płaskim dachem. To nowoczesne konstrukcje cieszące się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Na stronie New House inwestorzy mogą sprawdzić koszty budowy domu na różnych etapach inwestycji jeszcze przed zakupem projektu.

W ten sposób łatwiej jest dobrać projekt dostosowany do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. 

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*
Obowiązki informacyjne.
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.