Akademia Budowlana

Rezydencja Parkowa – popularny projekt w stylu parterowej willi

Spis treści:

Rezydencja Parkowa to projekt, który sprosta oczekiwaniom wszystkim miłośników klasycystycznego stylu. W tym projekcie klasyczne rozwiązania łączą się z tymi nowoczesnymi, aby zaoferować domownikom stylowy, ale również funkcjonalny dom. Nie dziwi zatem fakt, że Rezydencja Parkowa zalicza się aktualnie do najpopularniejszych projektów pośród parterowych willi. W tym artykule omówimy główny projekt oraz dostępne warianty.

 

Czym charakteryzuje się projekt Rezydencja Parkowa?

 

 

Rezydencja Parkowa jest domem parterowym pokrytym wielospadowym dachem. Główną bryłę pokrywa dach czterospadowy, natomiast garaż oraz zadaszenia ganku czy tarasu stanowi już dach dwuspadowy. Kalenica dachu czterospadowego jest ułożona równolegle do drogi. Dom posiada reprezentacyjne łuki nad oknami i wejściem, kolumny, sztukaterię okienną. W oknach widnieją ozdobne szprosy, nieodzowny element stylu klasycznego. Rezydencja Parkowa bez wątpienia odznacza się niezwykłym charakterem i jest domem bardzo ekskluzywnym.

 

Powierzchnia użytkowa tego domu wynosi 258,96m2. Do dyspozycji domowników pozostaje przestronny pokój dzienny z dostępem do tarasu z podcieniem, jadalnia oraz otwarta kuchnia z wyspą kuchenną. Z kuchni można przejść do kotłowni i spiżarni, a z kotłowni do dwustanowiskowego garażu. Obok pokoju dziennego znajduje się gabinet doświetlany przez wykusz. W zachodnim skrzydle domu ulokowane są cztery sypialnie, dwie łazienki oraz toaleta. Na uwagę zasługują duże okna balkonowe, które zapewniają więcej dziennego światła oraz pozwalają efektywniej wietrzyć pomieszczenia.

 

Rezydencja Parkowa to dom murowany, w którym zastosowano betonowe ławy i ściany fundamentów z bloczków, ściany zewnętrzne z pustaków porotherm ocieplone styropianem, a także strop drewniany belkowy oddzielający parter od strychu. Zadaszenie głównej bryły dom to dach czterospadowy kopertowy o wzmocnionej konstrukcji. Budynek wykończono jasnym tynkiem elewacyjnym, natomiast jako pokrycie dachowe wybrano dachówkę ceramiczną. Do wybudowania tego domu potrzebna jest działka o minimalnych wymiarach: 38,00 x 29,52 m.