Akademia Budowlana

Czym charakteryzuje się basen kanadyjski?

Spis treści:

 

basen kanadyjski

 

Basen kanadyjski to dobra propozycja dla osób, które chcą stosunkowo niskim kosztem zrealizować swoje marzenia o basenie w zaciszu swojego ogrodu. To trwała konstrukcja, którą można rozłożyć w przeciągu kilku godzin. Co za tym idzie, basen kanadyjski może być rozwiązaniem sezonowym. W tym artykule omówimy cechy tej konstrukcji, rodzaje, zalety, a także koszty związane z zakupem i montażem basenu kanadyjskiego na ogrodzie.

 

Co to jest basen kanadyjski?

 

 

Basen kanadyjski składa się ze stalowych arkuszu mocowanych na specjalnych stelażach. Od wewnątrz jest wypełniony odpowiednią folią ochronną. Baseny kanadyjskie mogą być mocowane w ziemi, ale wyróżniamy także modele wolnostojące. Biorąc pod uwagę, że zewnętrzna część basenu może być pomalowana na dowolny kolor lub wykończona okleiną imitującą popularne materiały, rozwiązanie to jest także ciekawą ozdobą ogrodu. W artykule na temat ogrodów znajdziesz wiele ciekawych informacji oraz popularnych rozwiązań stosowanych we współczesnym budownictwie. Kanadyjski basen w ogrodzie to wybór praktyczny, trwały oraz niedrogi.

 

Z jakiej blachy wykonuje się baseny kanadyjskie?

 

O trwałości basenu kanadyjskiego w dużej mierze decyduje blacha, z jakiej zostanie on wykonany. Najczęściej stosuje się blachę falistą, która jest bardziej odporna na oddziaływanie wody. Blacha jest tłoczona na zimno, cynkowana, fosforyzowana oraz poddawana dodatkowym zabezpieczeniom, które mają zagwarantować trwałość tego rozwiązania nawet na przestrzeni kilkunastu lat. Bardzo istotnym czynnikiem jest także folia PCB, którą w trakcie montażu wykłada się wewnętrzną część blachy, tak, aby dodatkowo zabezpieczała materiał. Należy ją co jakiś czas wymieniać. Trwałość blachy w dużej mierze zależy właśnie od prawidłowo zamontowanej folii ochronnej.