Akademia Budowlana

Biuro architektoniczne Domy z głową

Spis treści:

Projekty pod wspólną marką Domy z głową tworzy Pracownia Architektury Głowacki założona w 2005 roku przez architekta i wykładowcę Piotra Głowackiego. Gotowe projekty domów oferowane przez tę firmę stanowią sprawne połączenie oczekiwań współczesnych inwestorów z optymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni oraz ograniczeniami natury ekonomicznej. W taki sposób powstają budynki niezwykle przemyślane i funkcjonalne idealnie wpisujące się w nurt nowoczesnego minimalizmu. To autorskie rozwiązania zachwycające użytecznością, które doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju otoczeniu. I nie jest to jedynie nasze zdanie, ponieważ projekty tej pracowni są niezwykle często wyróżniane i nagradzane na prestiżowych konkursach architektonicznych. Nierzadko pisze o nich również prasa branżowa. Jednak najlepszym barometrem estetyki, funkcjonalności i wygody gotowych projektów domów oferowanych przez pracownię Domy z głową jest szerokie grono klientów, którzy zdecydowali się wybudować ich domy i spędzić w nich swoje życie.

 

Poznaj kilka projektów domów wykonanych przez pracownię Domy z głową:  

 

Budynek z poddaszem o powierzchni użytkowej 132 m², bez garażu.

 

Parterowa nieruchomość o powierzchni użytkowej 206 m².

 

Piętrowy dom bez garażu o powierzchni użytkowej 170 m².

 

Jeśli powyższe projekty przypadły Ci do gustu, pamiętaj, że w zasobach projektowych na stronie internetowej New-House znajdziesz więcej propozycji pracowni Domy z głową. Oprócz nich możesz zapoznać się także z gotowymi projektami domów pochodzących z innych biur architektonicznych. Postawiliśmy sobie bowiem za zadanie udostępnienie inwestorom domów z większości polskich pracowni. Dodatkowo dajemy możliwość błyskawicznego poznania kosztu budowy domu na podstawie każdego z udostępnianych projektów. To funkcjonalność, dzięki której możesz praktycznie od ręki ocenić czy wybudowanie konkretnej nieruchomości mieści się w zakładanym przez Ciebie budżecie, czy będziesz potrzebował dodatkowego wsparcia finansowego np. w postaci kredytu hipotecznego. Warto również pamiętać, że każdy z projektów znajdujących się w naszej bazie możesz w tym miejscu zakupić, a następnie zlecić nam jego adaptację oraz kompleksową budowę domu na jego postawie.

 

Poznaj koszt budowy domu według wybranego projektu znajdującego się w bazie New-House – instrukcja krok po kroku

 

 1. Wejdź w dedykowaną zakładkę na stronie internetowej New-House, którą znajdziesz pod adresem: https://new-house.com.pl/projekty-domow
 2. Skorzystaj w intuicyjnej wyszukiwarki, która pozwoli Ci wyselekcjonować gotowe projekty domów spełniających Twoje indywidualne wymagania.
 3. Wybierz projekt, którego koszt realizacji chcesz poznać.
 4. Na stronie z wybranym projektem kliknij przycisk opisany: Zamów dokładną wycenę.
 5. Zostaniesz przeniesiony do prostego formularza, którego wypełnienie zajmie dosłownie kilka chwil. Pamiętaj, by we wszystkich wymaganych polach wpisać poprawne i aktualne dane, ponieważ będziemy ich potrzebować, aby przesłać Ci wycenę budowy domu aktualną na dzień wysyłki.
 6. W podziękowaniu na Twój czas oraz zaufanie okazane naszej firmie przekażemy Ci również dostęp do pozostałych wycen budowy domów według projektów znajdujących się w naszych zasobach.

 

WAŻNA UWAGA

 

Jeśli podczas przeglądania gotowych projektów domów natrafisz na taki opisany komunikatem – Wycena wkrótce nie oznacza to, że nie możesz poznać kosztu jego realizacji. W praktyce oznacza to jedynie, że jego przygotowanie dla Ciebie zajmie nam nieco więcej czasu – najczęściej jest to kilka dni roboczych. Jeśli więc chcesz poznać wycenę budowy takiego domu, postępuj zgodnie z powyższą instrukcją, a my przygotujemy dla Ciebie stosowny dokument tak szybko, jak to możliwe.

 

Zbuduj dom według projektu studia Domy z głową z firmą New-House!

 

Budownictwo jednorodzinne przeżywa obecnie prawdziwy boom. Nie ma w tym zdaniu grama przesady, ponieważ ten trend jasno potwierdza np. ilość pozwoleń na budowę wydanych zarówno w roku 2020, jak i w pierwszym półroczu roku 2021. Z naszych rozmów z inwestorami wynika, że powody takiej sytuacji są dwa. Po pierwsze budowa domu na terenach podmiejskich lub wiejskich jest porównywalna kosztowo z zakupem mieszkania w mieście. Tyle że w tej samej cenie otrzymujemy najczęściej nie tylko własną przestrzeń do rekreacji na świeżym powietrzu w postaci ogrodu, ale również większy metraż. Drugim powodem zwiększonego zainteresowania budową domów jest pandemia koronawirusa i związana z nią przymusowa izolacja. Wiele zamkniętych w mieszkaniach osób na powrót doceniło niczym nieskrępowany dostęp do świeżego powietrza oraz posiadanie większej przestrzeni mieszkalnej, na której zdecydowanie łatwiej jest zorganizować miejsce do życia, pracy oraz nauki, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Oczywiście powodów, dla których inwestorzy podejmują decyzję o wybudowaniu domu, jest o wiele więcej, jednak te dwa przeważają w trakcie rozmów, jakie prowadzimy z inwestorami w ostatnim czasie.

 

Niestety nawet zdecydowani na budowę domu klienci są pewni obaw dotyczących realizacji tak złożonego przedsięwzięcia. Boją się zarówno braku czasu na to, aby odpowiednio dopilnować wszystkiego, czego dopilnować należy, jak również braku kompetencji do rzetelnej oceny działki budowlanej, projektu domu, kompetencji wybranych fachowców oraz wykonanej przez nich pracy. Niepokój wzbudza także nieznajomość prawa budowlanego oraz ogrom formalności, jakimi należy się zająć, aby budowa przebiegała sprawnie i bez zakłóceń. W obliczu tylu niepokojów wiele osób decyduje się odłożyć budowę na bliżej nieokreślony czas lub zrezygnować z niej w ogóle, aby nie ryzykować porażki także pod względem finansowym.

 

Otwartym pozostaje więc pytanie, czy można inaczej?

 

Owszem, można. Wystarczy zdecydować się na współpracę z doświadczonym partnerem, który w imieniu inwestora zajmie się wszystkimi zagadnieniami formalnymi i fizycznymi związanymi z budową domu jednorodzinnego. Takim partnerem może być np. New-House. Powierzając realizację przedsięwzięcia budowlanego naszej firmie, będziesz mógł normalnie funkcjonować, pracować i wypoczywać w czasie, gdy Twój dom będzie wzrastał.

 

Nasza oferta stanowi odpowiedź na realne potrzeby współczesnych inwestorów, którzy oczekują nie tylko najwyższej jakości w dobrej cenie, ale również tego, aby budowa domu nie ingerowała zbytnio w ich codzienność. Ma przebiegać sprawnie jednak niejako obok ich obowiązków zawodowych, rodzinnych i prywatnych pozostawiając miejsce na pasje, hobby i wypoczynek.

 

Dlaczego warto zbudować dom razem z New-House?

 

New-House jest obecne na rynku polskiego budownictwa jednorodzinnego od 1991 roku. Mieliśmy więc dość czasu na zdobycie zarówno rozległego doświadczenia, jak i również szerokiej wiedzy fachowej oraz umiejętności, które pozwalają nam realizować projekty domów dla najbardziej wymagających klientów. Potwierdzeniem naszych słów niech będzie ponad 1500 z powodzeniem zrealizowanych domów w całym kraju oraz referencje przekazane nam przez setki klientów. Znajdziesz je w dedykowanej zakładce na naszej stronie internetowej. Zaufanie inwestorów jest dla nas największą nagrodą oraz powodem do dumy. Jednakże daleko nam do osiadania na przysłowiowych laurach, ponieważ radość klientów stanowi dla nas także napęd do ciągłego rozwoju i poszerzania oferty o coraz to nowe możliwości i technologie pochodzące z całego świata. Należy jednak podkreślić, że tak kompleksowa działalność New-House nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie zespołu najlepszych w Polsce profesjonalistów reprezentujących różne dziedziny składające się na nowoczesne budownictwo jednorodzinne. Decydując się na współpracę z naszą firmą, masz więc dostęp do grona sprawdzonych fachowców, którzy będą Twoim drogowskazem na drodze do własnego domu.

 

Z ich pomocą zaoszczędzisz czas, jaki w innym wypadku musiałbyś poświęcić na rozliczne wizyty w urzędach oraz hurtowniach materiałów budowlanych. Zaoszczędzisz również pieniądze, które mógłbyś nieświadomie zainwestować np. w parcelę nienadającą się pod budowę domu jednorodzinnego lub w materiały niemożliwe do wykorzystania podczas prac budowlanych. A to tylko niektóre z niebezpieczeństw, jakie czyhają na inwestorów, którzy zdecydowali się na wybudowanie domu jednorodzinnego własnymi siłami, czyli systemem gospodarczym. Jeśli więc chcesz sobie oszczędzić niepotrzebnych stresów, nieprzespanych nocy oraz dodatkowych siwych włosów powinieneś poważnie rozważyć współpracę z naszą firmą, która w Twoim imieniu zajmie się wszystkim, czym należy się zająć, aby budowa przebiegała harmonijnie i zgodnie z harmonogramem.

 

Czym zajmiemy się w trakcie budowy Twojego wymarzonego domu?

 

 1. Znalezienie odpowiedniej działki budowlanej na wskazanym terenie

Nie masz czasu lub ochoty (albo obu naraz) na przekopywanie się przez niezliczone ogłoszenia dotyczące sprzedaży parceli, z których dodatkowo niewiele rozumiesz? A może po prostu nie wiesz, na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie takich poszukiwań? Nie martw się – od tego masz nas! Powiedz nam tylko, gdzie chcesz wybudować swój wymarzony dom, a my znajdziemy dla niego odpowiednie miejsce we wskazanym regionie naszego kraju. Prosto, sprawnie, profesjonalnie.

 

 1. Kontrola działki budowlanej

Pewnie wiesz, że działki budowlanej nie wolno kupować pochopnie ani w ciemno. Dlatego też w Twoim imieniu skontrolujemy teren, który planujesz nabyć. Dzięki temu przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie będziesz miał do dyspozycji wszystkie ważne informacje dotyczące zarówno kwestii technicznych, jak i również administracyjnych. Nie musimy chyba dodawać, że pozwoli Ci to podjąć świadomą decyzję i uniknąć ewentualnych błędów związanych z zakupem terenu, który nigdy nie powinien być przez Ciebie zakupiony.

 

 1. Znalezienie projektu domu wśród projektów gotowych

Ilość dostępnych projektów gotowych Cię przytłacza już na starcie. Nie martw się – pomożemy Ci również na tym etapie. Wyselekcjonujemy dla Ciebie projekty, które z jednej strony spełnią Twoje wymagania w zakresie estetyki, metrażu oraz funkcjonalności z drugiej zaś będą możliwe do wybudowania na posiadanej przez Ciebie parceli. Zajmiemy się również obowiązkową adaptacją zakupionego przez Ciebie projektu do wytycznych Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego oraz warunków gruntowych panujących na działce.

 

 1. Wykonanie projektu domu na indywidualne zamówienie

Jeśli posiadasz parcelę o nietypowym kształcie lub planujesz budowę domu o znacznych rozmiarach albo po prostu chcesz maksymalnie wykorzystać planowaną przestrzeń, możemy wykonać dla Ciebie indywidualny projekt domu. Współpracujemy z wieloma utalentowanymi projektantami, którzy specjalizują się w różnorodnych stylach architektonicznych, dlatego jesteśmy pewni, że wybierzesz spośród nich tego, którego prace przypadną Ci do gustu.

 

 1. Sprawy formalne związane z doprowadzeniem mediów na działkę budowlaną

Formalności poprzedzających fizyczne wykonanie przyłączy prądu, gazu, wody i kanalizacji na parceli jest naprawdę sporo. Dość powiedzieć, że najczęściej zajmują one około 7 miesięcy w sytuacji, gdy budowa przyłączy zamyka się zwykle w kilku dniach. Należy bowiem uzyskać warunki przyłączeniowe, podpisać umowy z gestorami oraz wykonać indywidualny projekt do każdego z przyłączy. Nie trzeba dodawać, że powyższe działania wymagają zgromadzenia różnorodnych dokumentów, co również zajmuje cenny czas. Na szczęście współpracując z New-House nie musisz zawracać sobie głowy bieganiem po urzędach, kontaktami z dostawcami mediów oraz gromadzeniem dokumentacji, ponieważ od tego masz naszych specjalistów.

 

 1. Fizyczne wykonanie przyłączy na działce budowlanej

Gdy formalności będziemy mieć za sobą, zajmiemy się budową przyłączy na parceli niezależnie od zaawansowania prac, jakich będą one wymagać. Tak jak już wspominaliśmy, ich wykonanie najczęściej nie przekracza kilku dni, a w praktyce zajmuje zwykle trzy dni robocze. 

 

 1. Formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę

Jeśli podobnie jak większość kontaktujących się z nami inwestorów nasłuchałeś się historii związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę, to możesz czuć się lekko przerażony tym etapem. Tyle że najczęściej historie te opowiadają osoby, które realizowały budowę własnym sumptem, zajmując się wszystkim samodzielnie. Zupełnie inaczej sprawa ma się, gdy uzyskaniem pozwolenia na budowę zajmują się profesjonaliści z New-House. W Twoim imieniu zajmiemy się zarówno poprawnym wypełnieniem wniosku, jak i również zgromadzeniem drobiazgowej i niezwykle obszernej dokumentacji, jaką należy do niego załączyć. Dzięki temu unikniesz irytujących opóźnień w decyzji, które najczęściej związane są z brakami i błędami formalnymi.

 

 1. Roboty budowlane

Na tym etapie zajmiemy się zarówno zakupem, jak i logistyką materiałów budowlanych. Do naszych obowiązków należeć będzie również opracowanie harmonogramu pracy poszczególnych ekip wchodzących na plac budowy oraz nadzór nad jego realizacją. Będziemy także na bieżąco kontrolować postępy prowadzonych prac oraz jakość wykonywanych robót. Wszystko po to, aby Twój dom został doprowadzony do wybranego stanu w ustalonym terminie. Współpracujący z nami fachowcy to doświadczeni specjaliści, których kompetencji jesteśmy pewni.

 

 1. Wykonanie projektu aranżacji wnętrz oraz jego praktyczna realizacja

Jeśli chcesz, aby Twój nowy dom był jednocześnie spójny, estetyczny i funkcjonalny rozważ powierzenie nam aranżacji jego wnętrz. Nasi architekci chętnie wykonają dla Ciebie zarówno projekt aranżacji przestrzeni na podstawie pozyskanych od Ciebie informacji, jak również zajmą się jego wdrożeniem.

 

 1. Wykonanie projektu zagospodarowania przestrzeni wokół domu oraz jego realizacja

Piękny, nowy dom zdecydowanie wymaga odpowiedniej oprawy w postaci estetycznych i funkcjonalnych ścieżek, chodników, podjazdów czy oświetlenia zewnętrznego. Warto również zadbać o bezpieczeństwo wykonując ogrodzenie, bramę oraz furtkę. Nie bez znaczenia jest także zagospodarowanie przestrzeni służącej rekreacji. Przydadzą się więc zarówno efektowne nasadzenia w ogrodzie, jak i elementy małej architektury czy elementy takie jak taras i basen. Wszystko to możesz zlecić naszym specjalistom od aranżacji przestrzeni wokół nieruchomości. I pamiętaj, że to tylko niektóre prace, jakimi możemy się zająć.

 

 1. Techniczny odbiór budynku

Na techniczny odbiór budynku składa się zarówno szereg formalności, jak i również wizja lokalna prowadzona na terenie nieruchomości. Naszym zadaniem na tym etapie jest więc zarówno zgromadzenie niezwykle złożonej dokumentacji dotyczącej budowy, którą urzędnicy porównają z projektem domu przedłożonym w urzędzie na etapie starania się o pozwolenie na budowę, jak również nadzór nad przebiegiem kontroli wszystkich instalacji w domu przez uprawnione do tego służby.

 

Decydując się na budowę domu z New-House nawet na chwilę nie zostaniesz pozostawiony sam sobie. Naszym zadaniem jest bowiem wspierać Cię w każdym momencie trwania budowy. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że na co dzień najpewniej zajmujesz się zupełnie inną branżą i nie musisz mieć ani wiedzy, ani doświadczenia w budownictwie jednorodzinnym. Nie musisz, bo od tego masz nas! Jeśli taka budowa jest dokładnie tym, czego szukałeś, to zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Doradcy są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 21.00. Możesz im zadać każde pytanie dotyczące budowy domu z naszym przedsiębiorstwem. Chętnie opowiedzą Ci również o dostępnych możliwościach współpracy. Zadzwoń już dziś! Nic nie ryzykujesz, a możesz zyskać komfort i niezależność, jaką daje własny dom! Zapraszamy!

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie

Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie oraz New-House Robert Skulimowski telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
 

Tak   Nie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie oraz New-House Robert Skulimowski skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Obowiązki informacyjne.
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawie przy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl oraz New-House Robert Skulimowski NIP 824-000-68-45, REGON 710346743 Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.