Akademia Budowlana

Pracownia Projektowa Ewelina Grochowska-Kuzak

Spis treści:

Pracownia Projektowa prowadzona w Siedlcach przez architektkę Ewelinę Grochowską – Kuzak tworzy unikatowe, gotowe projekty domów, które skutecznie łączą nowoczesność, prostotę, elegancję z ponadprzeciętną funkcjonalnością, która zapewnia wysoki komfort codziennego użytkowania. Autorskie projekty tego biura wyróżniają się na rynku indywidualnym stylem i niebanalnymi rozwiązaniami projektowymi czym zaskarbiły sobie grono oddanych wielbicieli.

 

Pani Ewelina jest niezwykle baczną obserwatorką ludzi i miejsc, ponieważ to właśnie z otaczającego ją świata czerpie inspiracje do swoich nowatorskich projektów. Autorka dużą wagę przywiązuje do relacji, które współczesność mocno rozluźniła. Dlatego jej domy obfitują w rozwiązania sprzyjające codziennemu zacieśnianiu więzi rodzinnych, przyjacielskich oraz sąsiedzkich. A dzięki temu, że występują w wielu rodzajach oraz metrażach każdy inwestor znajdzie wśród nich ten, który najpełniej zaspokoi jego aktualne i przyszłe potrzeby mieszkaniowe. Do wyboru mamy bowiem niewielkie domy parterowe idealne przy mniejszym budżecie, jak również budynki zlokalizowane na dwóch kondygnacjach z jasno zarysowaną strefą dzienną i prywatną. Wszystkie łączy jednak nowoczesna stylistyka oraz funkcjonalność, która sprawdza się na co dzień. To bez wątpienia domy dla fanów współczesnej architektury z wszystkimi jej zaletami. Jeśli więc poszukujesz nieruchomości, która już na pierwszy rzut oka zdradzi Twoje zamiłowania do innowacyjności, to zachęcamy Cię do zapoznania się z domami zaprojektowanymi przez tę pracownię.

 

Poznaj kilka projektów domów wykonanych przez Pracownię Projektową Eweliny Grochowskiej-Kuzak:  

 

Nowoczesny dom z płaskim dachem o powierzchni użytkowej 136 m².

 

Elegancki dom parterowy o powierzchni użytkowej 129 m².

 

Współczesny dom piętrowy o powierzchni całkowitej 152 m².

 

W sekcji poświęconej gotowym projektom domów na stronie internetowej New-House znaleźć można również inne nieruchomości, które stworzone zostały w tym biurze architektonicznym. Warto się z nimi zapoznać. Warto również pamiętać, że każdy projekt znajdujący się w naszych zasobach można sprawdzić pod kątem kosztów jego realizacji. To praktyczne rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia życie inwestorom z całego kraju. Dzięki niemu praktycznie od ręki dowiesz się, ile będzie kosztowała budowa domu według konkretnego projektu, a co za tym idzie, na jakiego rzędu wydatki powinieneś się przygotować. To ważne nie tylko w kontekście już posiadanych zasobów, ale także w przypadku konieczności starania się o dodatkowe źródło finansowania w postaci kredytu hipotecznego.

 

Poznaj koszt budowy wybranego domu znajdującego się w bazie New-House:

 

 1. Znajdź chwilę wolnego czasu, zrób sobie kawę lub herbatę i usiądź wygodnie, następnie wejdź na stronę internetową New-House i znajdź zakładkę dedykowaną gotowym projektom domów jednorodzinnych.
 2. Skorzystaj z intuicyjnej wyszukiwarki, dzięki której wyselekcjonujesz projekty spełniające założone przez Ciebie kryteria.
 3. Wybierz projekt, który szczególnie Cię zainteresował i którego koszt realizacji chcesz poznać.
 4. Na stronie dedykowanej wybranemu projektowi znajdź przycisk opisany komunikatem – Zamów dokładną wycenę i kliknij go.
 5. Zostaniesz przeniesiony do formularza – wypełnij go poprawnymi i aktualnymi danymi. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku adresu e-mail, ponieważ to na niego wyślemy do Ciebie wycenę budowy aktualną na dzień wysyłki.
 6. Aby podziękować za Twoje zainteresowanie i zaufanie otrzymasz od nas również dostęp do wycen pozostałych projektów znajdujących się w naszej bazie.
 7. Jeśli zdarzy się tak, że w bazie trafisz na projekt opisany komunikatem – Wycena wkrótce oznacza to jedynie, że na jego przygotowanie potrzebujemy więcej czasu. Więc nie zrażaj się, postępuj zgodnie z powyższą instrukcją, a wycenę znajdziesz na swojej poczcie w przeciągu kilku dni roboczych.

 

Jak widzisz, uzyskanie wyceny budowy domu według konkretnego projektu w naszym przypadku jest szybkie i łatwe. Równie łatwo jest także zakupić wybrany projekt. Warto również dodać, że każdy projekt możemy również poddać obowiązkowej adaptacji do warunków gruntowych oraz wytycznych Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego funkcjonującego na danym terenie lub uzyskanych warunków zabudowy. Dodatkowo każdy dom jednorodzinny (nie tylko taki znajdujący się w naszej bazie) możemy dla Ciebie wybudować od przysłowiowego A do Z. Jeśli chcesz wiedzieć jak w praktyce przebiegać może kompleksowa współpraca z New-House zachęcamy do dalszej lektury niniejszego tekstu.

 

Zbuduj dom według projektu Pracowni Projektowej Eweliny Grochowskiej-Kuzak wspólnie z New-House

 

Dane Głównego Urzędu Statystycznego od stycznia do lipca 2021 wskazują, że inwestorzy indywidualni otrzymali pozwolenia na budowę ponad 72 tysięcy (72,2) domów jednorodzinnych, co stanowi wzrost o 26,7% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020. W tym czasie rozpoczęto budowę ponad 64 tysięcy (64,7) domów na terenie całego kraju, co oznacza wzrost o 20,8% w stosunku rok do roku. Dynamika jest więc widoczna gołym okiem i wszystko wskazuje na to, że w 2021 roku będziemy mieć do czynienia z kolejnym rekordem. Polacy budują się na potęgę i wygląda na to, że trend ten na razie się utrzyma.

 

Jeśli na fali aktualnego zainteresowania budową domu również Ty rozważasz taką możliwość, to z pewnością zastanawiasz się jak pogodzić realizację przedsięwzięcia budowlanego z codziennością, z życiem rodzinnym, osobistym i zawodowym? Zapewniamy, że z takimi rozterkami potencjalnych inwestorów stykamy się praktycznie każdego dnia, nie jesteś więc w nich odosobniony. Nie są one również nieuzasadnione, ponieważ wybudowanie domu jest zadaniem złożonym wymagającym czasu, wiedzy oraz doświadczenia.

 

No dobrze – możesz powiedzieć – a co, jeśli tego czasu, wiedzy i doświadczenia nie mam? Czy oznacza to, że powinienem porzucić marzenia o własnym domu i wybrać budownictwo wielorodzinne? Na szczęście nie. Oznacza to jedynie, że powinieneś zlecić budowę domu New-House – firmie, która zajmie się nią kompleksowo i weźmie na siebie wszystkie zagadnienia, jakimi trzeba się zająć, by budynek powstał terminowo i zgodnie ze sztuką.

 

Warto podkreślić, że jeśli New-House mówi, że bierze na siebie wszystko, co niezbędne podczas budowy domu oznacza to naprawdę wszystko. W naszym przypadku nie jest to tylko wytarty slogan, którego znaczenia już nikt nie pamięta, ponieważ dawno się zdewaluowało. W naszym przypadku oznacza ono realną pomoc dla inwestorów na każdym etapie budowy wymarzonego domu, począwszy od znalezienia działki budowlanej i projektu poprzez formalności związane z doprowadzeniem mediów i uzyskaniem pozwolenia na budowę na robotach budowlanych i odbiorze budynku kończąc. A to nadal nie wszystko, co możemy dla Ciebie zrobić, jeśli zdecydujesz się na współpracę z naszym przedsiębiorstwem. Nieruchomości jednorodzinne budujemy nieprzerwanie od 1991 roku, dlatego dokładnie wiemy, czego potrzebują współcześni często zapracowani i skrajnie zajęci inwestorzy. Chcą, aby budowa domu przebiegała według ustalonego harmonogramu jednak nieco obok ich codziennego życia. Nie chcą poświęcać budowie więcej czasu niż to absolutnie konieczne. Współpracując z nami, nie muszą rezygnować ze swoich codziennych aktywności, a co za tym idzie, mogą normalnie pracować, żyć, wypoczywać i relaksować się w czasie, gdy ich nowy dom będzie wzrastał.

 

Przez lata działalności wokół marki New-House udało się nam zgromadzić zespół najlepszych specjalistów w Polsce reprezentujących różnorodne dziedziny związane z budownictwem jednorodzinnym. To ich wiedza, doświadczenie, umiejętności praktyczne w połączeniu z nowoczesnym zapleczem technologicznym pozwoliło nam z powodzeniem zrealizować ponad 1500 projektów budowlanych na terenie całego kraju. A jak to robimy? Sprawdź poniżej!

 

Czym możemy się zająć w trakcie budowy Twojego wymarzonego domu?

 

 1. Działka budowlana

Poszukiwania terenu pod budowę to czasochłonne zajęcie. Dzieje się tak, dlatego nie tylko z powodu ilości dostępnych ofert. Również dlatego, że nie wystarczy znaleźć parcelę, należy również drobiazgowo ją sprawdzić przed zakupem. Wszystko po to, aby uniknąć kosztownych w skutkach błędów związanych z nabyciem ziemi nienadającej się pod budowę domu jednorodzinnego lub takiej, która docelowo położona będzie w okolicach uciążliwej działalności czy inwestycji drogowej skutecznie uprzykrzającej życie wszystkim domownikom. Współpracując z New-House nie musisz samodzielnie szukać działki i sprawdzać jej pod kątem technicznym, formalnym i administracyjnym. Wystarczy, że powiesz nam, gdzie chcesz mieszkać, a my zajmiemy się resztą. Znajdziemy parcelę na wybranym terenie, a następnie drobiazgowo ją „prześwietlimy”, abyś przed podjęciem decyzji o zakupie mógł rozważyć wszystkie zalety i ograniczenia konkretnego terenu.

 

 1. Projekt domu

Ilość gotowych projektów domów dostępnych na rynku jest jeszcze większa niż ilość działek pod budowę. W praktyce oznacza to, że na przebrnięcie przez nie celem znalezienia wymarzonej nieruchomości jest jeszcze bardziej czasochłonne. Nie trzeba również dodawać, że można w tym czasie dodatkowo popaść w przygnębienie. Ten etap przebiega zupełnie inaczej, kiedy współpracujesz z New-House. Nasi specjaliści wyselekcjonują gotowe projekty spełniające Twoje wymagania w zakresie preferowanej estetyki oraz funkcjonalności. Wezmą pod uwagę również wytyczne Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub warunków zabudowy, aby dom można było bez problemów wybudować na konkretnej działce.

Współpracujący z nami architekci są do dyspozycji również wtedy, gdy zdecydujesz się na wykonanie projektu indywidualnego uwzględniającego wszystkie Twoje oczekiwania i pomysły. Mamy szczęście współpracować z fachowcami z całego kraju reprezentującymi różnorodne style co daje nam pewność, że wśród nich znajdziesz tego, którego estetyka będzie zbieżna z Twoją.

 

 1. Przyłącza budowlane

Fizyczne wykonanie przyłączy budowlanych, poprzedza szereg formalności, którymi należy się zająć, aby cała procedura przebiegła sprawnie i bez zarzutu. Dlatego też na wstępie zwrócimy się z zapytaniem do dostawców prądu, gazu, wody i kanalizacji o warunki wykonania przyłączy mediów na konkretnym terenie. Następnie zajmiemy się zgromadzeniem dokumentacji niezbędnej do podpisania umów z dostawcami. A gdy wszystkie sprawy formalne będą załatwione, wybudujemy przyłącza na parceli niezależnie od stopnia zaawansowania prac, jakich będą wymagały.

 

 1. Pozwolenie na budowę

Gdy inwestor nasłucha się opowieści rodziny i znajomych na temat uzyskania pozwolenia na budowę to może się odechcieć budowania czegokolwiek. Owszem, kiedy wszystkim zajmujesz się sam, to może przytłoczyć. Szczególnie że sama ilość dokumentów niezbędnych do przedłożenia w urzędzie jest imponująca. Do tego dochodzi jeszcze prawidłowe wypełnienie wniosku, które dla inwestorów niewprawionych w tego typu dokumentach też może stanowić barierę nie do przekroczenia. Nie pomaga również świadomość, że to właśnie od poprawności i kompletności dokumentacji zależy to, ile poczekamy na wydanie pozwolenia na budowę, ponieważ najczęściej to właśnie braki i błędy formalne opóźniają cały proces. Na szczęście można inaczej. Inwestorzy współpracujący z New-House nie muszą martwić się zagadnieniami koniecznymi do załatwienia na tym etapie, ponieważ od tego mają naszych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

 

 1. Prace budowlane

Na etapie podpisywania umowy z naszą firmą zdecydujesz, do jakiego stanu mamy wybudować Twój dom. Do wyboru masz stan surowy zamknięty, stan deweloperski (6 miesięcy) oraz budowę domu pod klucz (9 miesięcy). Od tego, jaki z nich wybierzesz, zależeć będzie, to jak długo potrwa budowa. Aby wybudować nieruchomość do wybranego stanu w założonym w umowie czasie, zajmiemy się zarówno zakupem i logistyką materiałów budowlanych, nadzorem nad harmonogramem prac i wchodzących na plac budowy ekip oraz jakością wykonywanej przez nich pracy. Dzięki współpracy z naszą firmą zaoszczędzisz sobie stresów związanych z gorączkowym poszukiwaniem dostępnych fachowców, których praca reprezentuje pożądany poziom oraz późniejszym nadzorem nad ich działaniami.

 

 1. Aranżacja wnętrz

Jeśli zdecydujesz się zlecić nam budowę domu pod klucz, chętnie zajmiemy się również przygotowaniem projektu aranżacji wnętrz nowopowstałej nieruchomości oraz jego praktycznym wdrożeniem. Oczywiście jakiekolwiek działania w tym zakresie poprzedzone będą drobiazgowym wywiadem, którego celem jest ustalenie indywidualnych oczekiwań i potrzeb każdego z domowników w zakresie funkcjonalnego zagospodarowania dostępnej przestrzeni dziennej oraz prywatnej.

 

 1. Aranżacja terenu wokół domu

Nawet najnowocześniejsza i najbardziej okazała nieruchomość będzie wyglądała jak niekompletna, jeśli odpowiednio nie zagospodaruje się terenu wokół niej. Dlatego też aranżacji otoczenia nie mogło zabraknąć wśród kompleksowych usług oferowanych przez New-House. Chętnie wykonamy dla Ciebie zarówno nasadzenia w ogrodzie, rozwiązania służące ulubionym formom rekreacji, jak również ścieżki, chodniki, schody zewnętrzne, podjazd, bramę, furtkę oraz ogrodzenie. Zlecając wszystkie te prace firmie, która wybudowała dom, daje gwarancję spójności budynku z otoczeniem przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności w codziennym użytkowaniu.

 

 1. Techniczny odbiór budynku

Zanim zamówisz ekipę przeprowadzkową i fizycznie przeniesiesz się do nowego domu wraz z bliskimi, konieczny będzie jeszcze obowiązkowy odbiór techniczny budynku. Poprzedza go skompletowanie drobiazgowej dokumentacji dotyczącej budowy, którą uprawnieni do tego urzędnicy porównają z projektem domu przedłożony w urzędzie na etapie występowania o pozwolenie na budowę. Zajmiemy się zarówno formalnościami, jak i również nadzorem nad działaniami sprawdzającymi prowadzonymi bezpośrednio w budynku.

 

Jeśli zakres oferowanej przez nas współpracy Cię zainteresował i chcesz poznać więcej szczegółów, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią. Specjaliści są do Twojej dyspozycji od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 21.00. Nie ma więc ryzyka, że nie znajdziesz czasu na rozmowę. Możesz bowiem zadzwonić do nas zarówno w tygodniu po skończonej pracy, jak i również w weekend, gdy życie nieco zwalnia. Daj sobie szansę na komfort, jaki zapewnia własny dom – dom wybudowany przez profesjonalistów z New-House! Zapraszamy serdecznie!

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*
Obowiązki informacyjne.
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.