Akademia Budowlana

Biuro architektoniczne Archetyp

Spis treści:

Pracownia architektoniczna Archetyp z Białegostoku jest obecna na polskim rynku od ponad 10 lat. Firma specjalizuje się w projektowaniu estetycznych, funkcjonalnych i ekonomicznie uzasadnionych domów jednorodzinnych. Nieruchomości proponowane przez architektów współpracujących z tym biurem cechuje spokojna elegancja i stylistyka pozbawiona zbędnych ozdobników. Zamiast tego otrzymujemy projekty drobiazgowo zaplanowane pod kątem rozwiązań wykonawczych. Współpracujący z architektami praktycy budownictwa dbają o to, aby proces budowy domów według tych projektów był efektywny, nieskomplikowany i sprawny. Warto również dodać, że Archetyp ma w swoim portfolio także budynki wielorodzinne oraz przemysłowe. Wszystkie je łączy wysoki poziom przemyślanej funkcjonalności i estetyki.

 

Jeśli więc poszukujesz nieruchomości, która oprócz piękna zapewni Ci wygodę i komfort, powinieneś sprawdzić projekty tej pracowni znajdujące się w zasobach New-House. Pamiętaj też, że przeprowadzimy dla Ciebie obowiązkową adaptację projektu domu do warunków środowiskowych oraz wytycznych formalnych. Możemy również zająć się kompleksową budową nieruchomości jednorodzinnej według wybranego projektu budowlanego z naszej bazy lub spoza niej.

 

Poznaj kilka projektów domów wykonanych przez pracownię Archetyp:  

 

Komfortowy dom parterowy o powierzchni użytkowej 145,80 m²,

 

Nowoczesna nieruchomość z płaskim dachem o powierzchni użytkowej 155 m²,

 

Wygodny dom piętrowy o powierzchni użytkowej 171 m².

 

Należy jednak pamiętać, że powyższe domy stanowią jedynie niewielki wycinek projektów pracowni Archetyp znajdujących się w bazie naszej firmy. Oprócz nich oferujemy również domy innych biur architektonicznych, które różnią się metrażem, typem oraz stylistyką. Jednak tym, co je łączy jest wysoki poziom funkcjonalności, który ma bezpośredni wpływ na komfort i wygodę zamieszkania oraz oszczędności generowane w domowym budżecie w trakcie eksploatacji nieruchomości w kolejnych latach. Dodatkowo każdy z projektów znajdujących się w naszej bazie ma aktualną wycenę budowy, którą możesz otrzymać zupełnie ZA DARMO. To doskonały sposób na to, aby błyskawicznie zweryfikować swoje możliwości finansowe w kontekście rozpoczęcia konkretnego przedsięwzięcia budowlanego.

 

Jak poznać koszt budowy domu według wybranego projektu z bazy New-House?

 

Instrukcja krok po kroku:

 

Naszym zdaniem nie ma szybszego i sprawniejszego sposobu na to, aby dowiedzieć się, ile środków finansowych będziesz potrzebował, aby rozpocząć, kontynuować i z powodzeniem zakończyć budowę własnego domu. Taka świadomość jest niezwykle cenna również w kontekście ewentualnego pozyskania finansowania na budowę wymarzonej nieruchomości.

 

Zbuduj dom według projektu studia Archetyp z firmą New-House!

 

Wydaje się, że bezpowrotnie minęły czasy, w których Polacy masowo przenosili się z niewielkich miejscowości i wsi do dużych miast. Obecnie obserwujemy trend zgoła odwrotny. Rodziny wielodzietne, wielopokoleniowe oraz pary coraz częściej zamieniają miejski zgiełk i pęd, oraz mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym na dom z ogrodem na przedmieściach lub wsi. Badania pokazują jasno, że w domach mieszka już ponad połowa naszych rodaków a wszystko wskazuje na to, że ten trend się utrzyma lub dodatkowo pogłębi. Szczególnie że wielu inwestorów odwlekających realizację przedsięwzięcia budowlanego właśnie teraz decyduje się na jego rozpoczęcie.

 

Wpływ na to mają zarówno ceny mieszkań, jak i również doświadczenia pandemiczne. Nic w tym dziwnego, jeśli koszt mieszkania w mieście i domu pod miastem jest porównywalny tyle, że dom w tej cenie wybudujemy znacznie większy. Nie wspominając już o komforcie zamieszkania i dodatkowej przestrzeni rekreacyjnej na świeżym powietrzu, o której w miejskim blokowisku czy kamienicy możemy jedynie pomarzyć. Zresztą wiele osób boleśnie doświadczyło tego ograniczenia podczas przedłużających się okresów izolacji. W efekcie czego nastąpiło ożywienie na rynku budownictwa jednorodzinnego, co widać zarówno w ilości wydawanych pozwoleń na budowę, jak i również w zainteresowaniu klientów usługami firm takich jak nasza.

 

Jeśli również Ty rozważasz przeprowadzkę i w związku z tym zastanawiasz się, czy dysponujesz odpowiednią ilością czasu oraz zasobem wiedzy, aby podołać budowie domu jednorodzinnego? Od razu Ci powiemy, że nie musisz ani znać się na budownictwie, ani rezerwować sobie długich miesięcy, podczas których będziesz zajmował się głównie realizacją przedsięwzięcia budowlanego. Serio! Wystarczy, że zdecydujesz się powierzyć kompleksową budowę swojego wymarzonego domu firmie New-House, która oprócz prac fizycznych zajmie się również wszystkimi zagadnieniami administracyjnymi oraz kompletem innych spraw, którymi należy się zająć w tym czasie.

 

Budownictwem jednorodzinnym zajmujemy się nieprzerwanie od 1991 roku. W tym czasie zrealizowaliśmy z powodzeniem ponad 1500 projektów budowlanych na terenie całego kraju, spełniając tym samym marzenia wielu polskich rodzin o własnej, doskonale dopasowanej przestrzeni do życia. Nasz zespół tworzą specjaliści reprezentujący różnorodne dziedziny bezpośrednio i pośrednio związane z budową domów dla klientów indywidualnych. Ich doświadczenie, rozległa i ciągle aktualizowana wiedza fachowa, umiejętności praktyczne oraz nieustanna ciekawość świata w połączeniu nowoczesnym zapleczem technologicznym pozwala nam realizować nawet najbardziej zaawansowane projekty budowlane. A czym dokładnie możemy się zająć w trakcie budowy Twojego domu? Sprawdź poniżej!

 

Kompleksowa budowa domu z New-House – co możemy dla Ciebie zrobić?

 

 1. Znalezienie działki budowlanej na wskazanym terenie.

Właściwie wystarczy, że powiesz nam, gdzie chcesz wybudować dom, a my zajmiemy się resztą.

 

 1. Sprawdzenie działki budowlanej pod kątem technicznym oraz formalnym.

Kupowanie parceli w ciemno nie jest dobrym pomysłem, dlatego przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy otrzymasz od nas komplet informacji na temat parceli. Sprawdzimy ją drobiazgowo zarówno pod kątem technicznym, jak i administracyjnym. Dzięki tej wiedzy unikniesz kosztownych w skutkach błędów związanych z zakupem ziemi, która nie nadaje się pod budowę domu jednorodzinnego lub terenu, który w bliższej lub dalszej perspektywie graniczyć będzie z uciążliwą działalnością.

 

 1. Wyselekcjonowanie gotowych projektów domów, które spełniają wymagania inwestora oraz są możliwe do wybudowania na posiadanym terenie.
 2. Przygotowanie projektu domu na indywidualne zamówienie – jeśli z jakichś powodów żaden z gotowych domów nie spełni Twoich wymagań.
 3. Formalności związane z uzyskaniem wytycznych dotyczących możliwości wykonania przyłączy mediów na parceli oraz podpisaniem umów z dostawcami prądu, gazu, wody oraz kanalizacji.
 4. Fizyczne wykonanie przyłączy budowlanych na działce niezależnie od stopnia zaawansowania prac niezbędnych do przeprowadzenia w ramach tych przedsięwzięć.
 5. Formalności związane ze sprawnym uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Nasi specjaliści zadbają o to, aby zgromadzona dokumentacja oraz wniosek były pozbawione błędów formalnych i braków, które są najczęstszą przyczyną przedłużania się procedury uzyskania pozwolenia na budowę. Nie trzeba dodawać, że zaoszczędzisz sobie w ten sposób również wielu stresów i nieprzespanych nocy.

 

 1. Fizyczna budowa domu do wybranego przez inwestora stanu
 1. Wykonanie projektu aranżacji wnętrz nowopowstałej nieruchomości na podstawie wytycznych otrzymanych od inwestora, jak również jego praktyczna realizacja.
 2. Wykonanie projektu zagospodarowania terenu wokół budynku oraz jego realizacja.

Możemy dla Ciebie wykonać zarówno nasadzenia w ogrodzie, jak i taras, jak również schody zewnętrzne, oświetlenie, podjazdy, ogrodzenie, bramy, furtki oraz inne elementy niezbędne do tego, aby otoczenie domu było funkcjonalne oraz spójne z budynkiem.

 

 1. Formalności związane z technicznym odbiorem budynku oraz nadzór nad formalnym odbiorem domu przez uprawnionych do tego urzędników, oraz służby.

Mamy nadzieję, że zakres usług, jaki oferujemy w ramach kompleksowej budowy domu jednorodzinnego, pozytywnie Cię zaskoczył i utwierdził w przekonaniu, że to marzenie można spełnić, nie rezygnując z życia osobistego, rodzinnego i zawodowego. Fakt, że to możliwe potwierdzają rozliczne referencje od naszych zadowolonych klientów.

 

Jeśli chcesz dołączyć do ich grona, na początek polecamy kontakt z infolinią New-House. Dyżurujący na niej specjaliści są do Twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu, od poniedziałku do niedzieli w godzinach 7.00 – 21.00. Wszystko po to, abyś mógł zadzwonić do nas nawet wtedy, gdy jesteś osobą skrajnię zajętą. Zadzwoń, zapytaj, podejmij decyzję o budowie z naszą firmą i daj sobie szansę na niezależność, jaką daje własny dom z ogrodem!

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*
Obowiązki informacyjne.
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House Robert Skulimowski Sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.