Akademia Budowlana

Domy amerykańskie - gdzie znaleźć dobry projekt?

Spis treści:

Architektura domów jednorodzinnych w Polsce powoli staje się coraz bardziej ciekawa. Inwestorzy zaczynają chętniej sięgać do inspiracji zagranicznych, chcą się wyróżniać na tle standardowych realizacji. Jednym ze sposobów na osiągnięcie takiego efektu jest dom w stylu amerykańskim. Jak powinien wyglądać? Na co zwrócić uwagę? Gdzie znaleźć wymarzony projekt domu amerykańskiego? W tym artykule odpowiemy Państwu na te pytania.

 

Jako firma New-House, która działa na rynku budowlanym nieprzerywanie od 1991 roku, mieliśmy możliwość budowy ponad tysiąca pięciuset domów jednorodzinnych. Każda  z tych realizacji była nieco inna, zarówno pod względem wielkości, sposobu wykonania, jak i stylistyki. Doskonale wiemy, że każdy inwestor ma indywidualną wizję idealnego domu jednorodzinnego - staramy się sprostać tak zróżnicowanym oczekiwaniom, dlatego w naszej bazie projektowej znajdują się tysiące propozycji gotowych domów jednorodzinnych. Współpracujemy z najlepszymi pracowniami projektowymi i najlepszymi architektami w kraju, dzięki czemu możemy oferować naszym klientom świetne, solidne projekty domów w różnych stylistykach, są wśród nich również projekty domów w stylu amerykańskim. Pod linkiem: https://new-house.com.pl/zaprojektuj-z-architektem-new-house mogą Państwo sprawdzić szczegóły przygotowywania przez nas projektów domów.

 

Czym charakteryzują się domy amerykańskie?

 

Domy jednorodzinne w niektórych państwach są szczególnie charakterystyczne, mowa tu na przykład o domach w Szwecji, Anglii czy też właśnie w Stanach Zjednoczonych. Są one swego rodzaju odzwierciedleniem stylu życiu tamtejszych obywateli. Wiele z nich jednak zdobyło popularność również poza granicami swojego kraju. Domy amerykańskie są realizowane w formie uniwersalnych, funkcjonalnych projektów o wyjątkowej stylistyce, dzięki czemu rejestrujemy rosnące zainteresowanie nimi również w Polsce. Jak powinien wyglądać dobrze wykonany projekt domu w stylu amerykańskim? Jakie są charakterystyczne cechy takiej realizacji? Podpowiadamy!

 

 

Oryginalny design - domy amerykańskie przyciągają wzrok przede wszystkim ze względu na swój design. Wpływają na to zarówno technika budowy, lekka konstrukcja, przestronne wnętrze, jak i sam styl wykonania. Elewacje budynków zdecydowanie się różnią od standardowych, klasycznych domów jednorodzinnych z Polski. Domy amerykańskie mają często dobudowane duże tarasy, przestronne werandy. Ponadto są zdobione gzymsami, wykuszami dachowymi, wielkoformatowymi oknami. Wykorzystywane są również ozdobne listwy elewacyjne, drewniane okiennice, a także niskie parapety i okna z licznymi szprosami. Sama elewacja domu często jest w szarej lub beżowo-brązowej kolorystyce, ale jest wzbogacana kontrastowymi listwami przy gzymsach i oknach, popularne są również dodatki w postaci murowanych lub drewnianych elementów elewacyjnych. W stały wizerunek domów amerykańskich wpisały się również białe panele elewacyjne.

 

Przestronne wnętrze - domy amerykańskie to królowe przestronności. Wnętrza realizacji w tym stylu często wykorzystują otwarte, szerokie przestrzenie, dlatego na przykład jadalnia jest połączona z salonem, a obok jest umiejscowiona otwarta kuchnia. Optycznie powiększa się przestrzeń również dzięki wykorzystaniu wysokich, efektownych przeszkleń - takie okna potrafią sięgać od podłogi aż po sam sufit. Zwraca się również uwagę na to, by każdy z domowników miał własną sypialnię. W projektach bardzo wysoko ceni się zapewnienie każdej osobie zamieszkującej dom pełną wygodę i swobodę.

 

Technika budowy - warto zwrócić uwagę na to, że w Polsce bardzo często wybierane są projekty domów z poddaszem użytkowym, które są w stanie zapewnić niski koszt za metr kwadratowy przestrzeni. Z kolei w Ameryce królują domy parterowe, znacznie rzadziej wybiera się domy piętrowe. Takie budynki mają zazwyczaj wbudowany w bryłę domu garaż, a także skomplikowaną strukturę dachu.

 

Lekka konstrukcja - domy amerykańskie są zazwyczaj realizowane z wykorzystaniem gotowych komponentów. To znacznie przyspiesza cały proces realizacji, więc cały dom jest gotowy w kilka miesięcy. W Polsce nie wszyscy inwestorzy chcą się decydować na takie rozwiązanie, technologia murowana jest tutaj znacznie popularniejsza - mimo że jest dłuższa to zapewnia dłuższą stabilność i trwałość konstrukcji. Firma New-House można wykonać dla Państwa wymarzony dom amerykański zarówno z wykorzystaniem komponentów, jak i w technice murowanej.

 

 

Dom w stylu amerykańskim - wykorzystać gotowy projekt czy indywidualny?

 

Najważniejszym aspektem przy wyborze projektu domu jednorodzinnego, będzie jego zgodność z indywidualnymi oczekiwaniami inwestora oraz z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. W jaki sposób to uzyskać? Można skorzystać z jednego z wielu gotowych projektów domów jednorodzinnych (można wykonać adaptację i przystosować konkretnych wymogów) lub zdecydować się na indywidualną współpracę z architektem. Które rozwiązanie będzie dla Państwa korzystniejsze?

 

Aktualnie gotowe projekty domów są bardzo popularnym rozwiązaniem - zapewniają inwestorom szeroki wybór różnorodnych propozycji w przystępnej cenie. Firma New-House w swojej bazie ma tysiące gotowych do wykorzystania realizacji, w tym również projektów domów w stylu amerykańskim (https://new-house.com.pl/projekty-domow). Jedną z takich propozycji jest projekt domu parterowego Jedyny, który swoim wyglądem nawiązuje do stylu amerykańskich bungalowów z południa. Zachodnią inspirację połączono z europejską solidną realizację, dzięki czemu dom jest oryginalny i bardzo trwały. Warto przyjrzeć się również jego przestrzennemu wnętrzu. Projekt jest dostępny pod linkiem: https://new-house.com.pl/projekt/1094. Innym projektem, który w swoim stylistyce również nawiązuje do amerykańskiej architektury, to Decyma 5. To parterowy dom o prostej bryle, który wyróżnia się interesującą elewacją z elementami drewna i kamienia. Szczegóły realizacji, wizualizację projektu można sprawdzić na stronie https://new-house.com.pl/projekt/2420. W bazie jest oczywiście znacznie więcej propozycji, zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi projektami lub do zwrócenia się do naszych specjalistów o pomoc w poszukiwaniach odpowiedniego projektu.

 

Dobrym rozwiązaniem jest również współpraca indywidualna z jednym z naszych projektantów. Jeśli zależy Państwu na konkretnych rozwiązaniach z amerykańskiej stylistyki i w Państwa głowie powstał już pierwotny pomysł realizacji, warto zdecydować się na indywidualną współpracę z architektem. To jest droższe rozwiązanie niż gotowe projekty, ponieważ ceny zaczynają się dopiero od 12 tysięcy, ale uzyskają Państwo stuprocentowe dopasowanie projektu do wszystkich przedstawionych przez oczekiwań.

 

Budowa domu w stylu amerykańskim z firmą New-House

 

Domy w stylu amerykańskim wymagają innych rozwiązań niż te, które są tak chętnie wykorzystywane na polskim rynku budowlanym. Ważne jest z związku tym, by realizację nadzorowała doświadczona wszechstronnie firma. New-House działa na rynku już od 1991 roku, realizowaliśmy przeróżne domy i mamy świetnie opracowany system pracy, która pozwala nam wykonać budowę domu sprawnie i objąć go dziesięcioletnią gwarancją jakości.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółami wykonywania przez nas projektów domów w stylu amerykańskim: https://new-house.com.pl/zaprojektuj-z-architektem-new-house. W przypadku pytań, jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętnie na wszystko odpowiemy. Zapraszamy do współpracy!

 

 

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Tak   Nie
Obowiązki informacyjne.