Biały montaż

Oferta

Spis treści:

Biały montaż – jakie prace wchodzą w skład tej usługi?

Biały montaż to jeden z etapów prac zaliczanych na poczet wykańczania domu. Następuje już po zakończeniu prac niezbędnych do uzyskania stanu deweloperskiego. Przy realizacji białego montażu przyda się projekt lub koncepcja wnętrza, ponieważ wykonane na tym etapie prace będą miały wpływ na finalną prezencję łazienki, toalety lub kuchni. Z tego artykułu dowiesz się, czym jest biały montaż oraz jakie prace obejmuje.

Co to jest biały montaż?

Biały montaż to prace wykończeniowe realizowane w kuchni i łazience, czyli w pomieszczaniach, które po pierwsze są wyposażone w instalacje wodno-kanalizacyjne, a po drugie do ich wykończenia zazwyczaj wykorzystuje się powierzchnie ceramiczne. A zatem, biały montaż to prace związane z podłączeniem umywalek, wanien, sedesów, brodzików, bidetów, a także armatury kończącej wykonane instalacje. Biały montaż obejmuje również układanie płytek ceramicznych.

Prace wchodzące w skład białego montażu są niezbędne, aby doprowadzić dom do stanu pod klucz, w którym będzie on gotowy do zamieszkania. Wymaga doświadczonego specjalisty, ponieważ prawidłowe wykonanie tych prac ma duży wpływ na funkcjonalność i komfort użytkowy domowników, ale również na bezpieczeństwo domu. Wszelkie błędy przy montażu instalacji wodno-kanalizacyjnych mogą w przyszłości doprowadzić do przecieków i w konsekwencji zalania domu, ale również zwarć i usterek sprzętu elektronicznego.

Kiedy wykonuje się biały montaż?

Biały montaż to prace realizowane po doprowadzeniu domu do stanu deweloperskiego. Stan deweloperski obejmuje już wykonanie wszystkich punktów hydraulicznych, które mają dostarczać, a jednocześnie odprowadzać wodę. Już na etapie projektowania domu trzeba podjąć decyzje związane z usytuowaniem pralki, wanny, sedesu, zlewu oraz innych instalacji W-K, tak, aby fachowcy mogli prawidłowo poprowadzić rury i wykonać punkty hydrauliczne w odpowiednich miejscach.

Po osiągnięciu stanu deweloperskiego można przejść do typowych prac wykończeniowych, które mają na celu osiągnięcie stanu pod klucz. Na typ etapie tynkuje i maluje się ściany, układa posadzki, montuje drzwi wewnętrzne. Biały montaż to jeden z pierwszych etapów prac wykończeniowych. Zwiększa to znacznie komfort prac, do których potrzebna jest woda, czy to do mycia narzędzi, czy to do przygotowania zaprawy. Osoby pracujące nad wykończeniem powinny mieć zatem dostęp do bieżącej wody, a także do toalety.

Jakie prace obejmuje biały montaż?

Kompleksowy biały montaż pozwala niemal całkowicie wykończyć już wnętrze łazienki oraz toalety, a także częściowo wykończyć kuchnię. Oczywiście dokładny zakres prac jest ustalany indywidualnie z ekipą odpowiedzialną za wykonanie tych prac. Biały montaż obejmuje zazwyczaj następujące prace:

  • Układanie płytek ceramicznych na podłogach i ścianach,

  • Montaż cokołów przypodłogowych oraz fugowanie.

  • Przygotowanie powierzchni do montażu podtynkowego,

  • Montaż WC, wanny, umywalki, zlewu, brodzika, bidetu,

  • Zainstalowanie armatury łazienkowej.

Przed podjęciem prac związanych z białym montażem warto zatroszczyć się o projekt wnętrza. Jeśli chcesz uniknąć dodatkowych kosztów, zadbaj przynajmniej o koncepcję, na podstawie której wybierzesz poszczególne elementy wyposażenia łazienki. Biały montaż ma oczywiście ogromny wpływ na wystój pomieszczenia. Trzeba się zastanowić nad tym, które instalacje będą zabudowane, które zostaną zamontowane podtynkowe, jaki kształt wanny będzie odpowiedni, czy brodzik będzie wystający czy zlicowany z posadzką, czy umywalka będzie na blacie, czy też wpuszczona w blat. To całkiem spora lista tematów do rozważania, apropos eleganckiego i praktycznego wnętrza.

Ile kosztuje biały montaż?

Przystąpienie do prac wykończeniowych wymaga zagospodarowania sporego budżetu. Trzeba kupić materiały wykończeniowe, kleje, zaprawy, a także elementy wyposażenia łazienki, które mają być zamontowane w trakcie białego montażu. Jeśli chodzi o koszty usługi, wiele zależy od zakresu planowanych prac. Instalacja mniejszych elementów, typu umywalka, sedes lub bidet, to wydatek rzędu 150 – 200 zł za jeden element. Większe elementy (brodzik, wanna, kabina prysznicowa) to koszt rzędu 300 – 450 zł za element. Jeśli chodzi o armaturę, proste rozwiązania to wydatek ok. 100 zł za punkt, natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych technologii ponad 200 zł.

Jeśli chodzi o układanie płytek, tutaj również wiele zależy od tego, jakie płytki wybierzemy, a także, jak skomplikowany będzie montaż potrzebny do osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. W zależności od lokalizacji i renomy fachowca jest to wydatek rzędu 100 – 150 zł za metr kwadratowy w przypadku uniwersalnych wymiarów oraz 150 – 200 zł za metr w przypadku płytek wielkoformatowych. Biały montaż przeciętnej łazienki to wydatek rzędu 7,000 – 15,000 złotych. Po zakończeniu prac, w domu będzie można już korzystać z instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt59@new-house.com.pl

+48 504 125 130

r_skulimowski_contact_section_new