Akademia Budowlana

Projektowanie wnętrz cennik. Ile kosztuje współpraca z architektem?

Budowa domu to nie wszystko. Po postawieniu wymarzonej konstrukcji, konieczne jest również zadbanie o jego wnętrze. Jak sprawić, żeby było estetyczne, wygodne i funkcjonalne zarazem? Oczywiście, można spróbować zrobić to samodzielnie, ale brak specjalistycznej wiedzy o architekturze wnętrz, może sprawić, że realizacja nie będzie spójna, a efekt będzie niezadowalający i daleki od założonej koncepcji. Aby mieć pewność uzyskania wymarzonego efektu najlepiej jest zdecydować się na współpracę z architektem.

 

Wielu osobom wciąż się wydaje, że projektowanie wnętrz cennik ma bardzo wysoki, a indywidualna współpraca z architektem należy do przywileju osób bogatych. Inwestorzy często uznają również usługi architekta wnętrz za zbędny wydatek. Jest to spowodowane przeświadczeniem zakorzenionym w umysłach Polaków lata temu, kiedy takie usługi rzeczywiście był rzadkością. Współcześnie projektowanie wnętrz u architekta jest coraz powszechniejszym rozwiązaniem, co miało również niemały wpływ na obniżenie kosztów takiej usługi. Taka zależność wynika między innymi ze zwiększonej konkurencji na rynku. To, ile kosztuje architekt wnętrz, może Państwa pozytywnie zdziwić. Co ciekawe, taka współpraca dla wielu inwestorów może się okazać tańsza i bardziej korzystna niż samodzielne projektowanie wnętrz. Nie warto przepłacać i ryzykować niekorzystnym, nie funkcjonalnym wnętrzem domu. Aby móc cieszyć się pięknym i wygodnym wnętrzem, najlepiej jest zdecydować się  na współpracę z architektem.

 

Firma New-House działa na rynku od 1991 roku, przez ten czas zrealizowaliśmy już ponad 1500 różnorodnych domów jednorodzinnych. Lata doświadczenia i współpracy z różnorodnymi inwestorami pozwoliły nam również wypracować najlepszą formę oferty. Naszą główną usługą świadczoną inwestorom jest budowa domu pod klucz. Zajmując się kompleksowo zleconą realizacją, dbamy nie tylko o samą budowę, ale pomagamy także znaleźć odpowiedni projekt domu, znaleźć i sprawdzić działkę budowlaną, załatwić wszelkie formalności, zająć się projektem ogrodu i jego realizacją, a także wykonać projektowanie wnętrz (szczegóły pod linkiem: https://new-house.com.pl/architekt-wnetrz). Tak szerokie usługi jesteśmy w stanie świadczyć, dzięki temu, że w New-House zgromadziliśmy sprawdzonych specjalistów z różnych dziedzin związanych bezpośrednio z budową domów jednorodzinnych. Takie podejście do współpracy pozwala nam na pełne wsparcie dla naszego klienta na każdym etapie budowy. Inwestorzy, którzy współpracują z nami mogą również liczyć na nasze wsparcie merytoryczne. Chętnie dzielimy się naszą wiedzą, dlatego również w tym artykule przedstawimy Państwu informacje o tym, jaki ma projektowanie wnętrz cennik, a także jak wygląda współpraca z architektem.

 

 

 

 

Od czego zależy cena projektowania wnętrz?

 

Koszt współpracy z architektem nie jest jednolity w całym kraju. Cena potrafi się wahać nawet o sto pięćdziesiąt złotych w przeliczeniu za metr kwadratowy projektu. Co wpływa na ostateczną cenę kompleksowego projektu wnętrza? Przedstawiamy cztery najważniejsze czynniki.

 

Lokalizacja - województwa, miasta różnią się od siebie poziomem bezrobocia, średnią zarobków, liczbą osób zamożnych i biednych. Nie pozostaje to bez wpływu na ceny oferowanych tam. Cennik projektowania wnętrz jest w dużym stopniu zależny od tego, w jakiej miejscowości ma być podjęta współpraca. Zgodnie z badaniami rynku przeprowadzonymi przez grupę KB najwyższe ceny za metr kwadratowy projektu można spotkać w Pruszkowie, natomiast najniższe w Nysie i i Przemyślu. Natomiast z największym przedziałem cenowym ofert można się spotkać w województwie mazowieckim.

 

Metraż - architekci wnętrz określają koszt współpracy w zależności od tego, z jak dużym domem będzie im dane współpracować. Koszt realizacji jest przeliczany na jeden metr kwadratowy. Zazwyczaj im większy metraż wnętrza, tym niższą cenę za metr proponuje architekt zajmujący się projektem.

 

Doświadczenie i umiejętności architekta - bardzo ważnym czynnikiem, który znacząco wpływa na cennik architekta wnętrz jest to, jakim doświadczeniem, jaką wiedzą i umiejętnościami może się pochwalić. Im wyższy prestiż danej pracowni projektowej lub nazwiska danego architekta, tym cena zazwyczaj będzie wyższa.

 

Zakres współpracy - ogólną cenę projektu wnętrza trudno uśrednić również ze względu na to, że inwestorzy preferują różne formy współpracy z architektami. Część osób wybierze najdroższą, kompleksową współpracę, a inni szukając oszczędności zdecydują się na współpracę, która nie będzie obejmowała dodatkowego wsparcia z adresami sklepów, specyfikacji produktowej z cenami, nadzoru prac i tym podobnych usług.

 

 

Co obejmuje współpraca z architektem?

 

Projektowanie wnętrz to bardzo ważny element budowy i warto zadbać o przygotowanie wstępnego planu aranżacji już na etapie stanu surowego. Architekt powinien przedstawić na tym etapie zarys projektu wnętrza, żeby w razie potrzeby wprowadzić ewentualne zmiany, czasami konieczne jest zmiana układu pomieszczeń, przesunięcie ścian działowych, otworów okiennych i drzwiowych. Takie zmiany są możliwe tylko na etapie stanu surowego domu, aby nie ponosić później dodatkowych kosztów realizacji. Oczywiście, poza wstępnym zaplanowaniem układu pomieszczeń, architekt jest zobowiązany do wykonania pełnego projektu każdego z pomieszczeń, powinien dobrać podłogi, drzwi, kolor ścian, zaprojektować instalację hydrauliczną i elektryczną itp. Jak wygląda dokładny proces projektowania wnętrza domu? Przebieg współpracy z architektem, krok po kroku, opisujemy poniżej.

 

Pierwsze spotkanie - analiza oczekiwań i możliwości

 

Pierwszym etapem współpracy pomiędzy architektem wnętrz a inwestorem jest rozmowa, która ma na celu pokazać oczekiwania klienta, przedstawić wnętrze wybudowanego już domu lub projekt planowanego domu. Podczas spotkania inwestor pozna również szczegóły oferty i dokładny cennik architekta. Taka rozmowa pozwoli zweryfikować czy wzajemne oczekiwania są spójne i czy obie strony są zainteresowane współpracą.

 

Wstępna koncepcja projektowa

 

Po poznaniu oczekiwań inwestora, architekt może przystąpić do pracy, by przygotować wstępną propozycję. Pierwsza koncepcja ma na celu przedstawić efekt, do którego będzie dążył architekt. Obejmuje ona między innymi układ mebli i sprzętów w projektowanych pomieszczeniach. Wstępna koncepcja aranżacji wnętrza jest szczegółowo omawiana z inwestorem, ponieważ jest podstawą do wszelkich modyfikacji. Klient może przedstawić wszystkie swoje zastrzeżenia i wątpliwości, a zadaniem architekta jest dopasowanie ostatecznego projektu do wizji przedstawianej przez klienta. Większość pracowni projektowych przedstawia w tym celu komputerową wizualizację projektowanego wnętrza.

 

Rozpisanie listy koniecznych materiałów

 

Do obowiązków architekta wnętrz można również dopisać to, że powinien przygotować szczegółowe zestawienie wszystkich materiałów koniecznych do wykonania danej aranżacji. Dokładny wykaz mebli, sprzętów, materiałów, dodatków powinien być uzupełniony również o ceny i wymaganą ilość. Najlepszym rozwiązaniem jest podjęcie współpracy z architektem, który poza powyższymi informacjami, przygotowuje również adresy sklepów, w których dane produkty można zakupić. Współpraca z doświadczonym architektem ma również taką korzyść, że wskaże on na miejsca z przystępnymi cenami i niebanalnymi produktami.

 

Odebranie dokumentacji technicznej

 

Koniec współpracy z architektem wiąże się z uzyskaniem pełnej dokumentacji technicznej dla ekipy zajmującej się realizacją. W dokumentacji znajdują się szczegółowe wskazówki i informacje dotyczące wykorzystywanych materiałów, rozmieszczenia mebli i sprzętu. W materiałach powinny znaleźć się także rysunki techniczne, które będą wyznaczać ekipie  wykonawczej przebieg kolejnych prac.

 

Należy pamiętać, że dokładny przebieg współpracy z architektem jest ściśle uzależniony od indywidualnej oferty danego architekta oraz od formy współpracy na jaką zdecyduje się klient.

 

 

Kompleksowy projekt wnętrza - cena realizacji

 

Ile może kosztować kompleksowy projekt wnętrza? Tak jak wcześniej wspominaliśmy, ceny są  bardzo zróżnicowane. Przyjmijmy jednak, że szukają Państwo profesjonalnego projektanta wnętrz, który może pochwalić się wiedzą i doświadczeniem, a nie początkującego freelancera lub studenta architektury. Przyjmiemy również, że interesuje Państwa projekt wnętrza domu, a nie mieszkania. Domy jednorodzinne zazwyczaj mają większy metraż od mieszkań, więc ceny są przystępniejsze. Na taki szczegółowy projekt z pracowni czeka się około sześciu tygodni. Zwykle koszt projektu wnętrza znajduje się w granicach od 150 złotych za metr kwadratowy do nawet 250 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście, na wszystko zawsze wpływa również lokalizacja. Prawdopodobnie znacznie mniej zapłacą Państwo za kompleksowy projekt w województwie opolskim lub podkarpackim niż w województwie mazowieckim lub śląskim.

 

Poza współpracą związaną bezpośrednio z uzyskaniem projektu wnętrza, mogą Państwo skorzystać również z dodatkowych usług architektów. Wielu takich specjalistów oferuje wsparcie w zakupach, przygotowanie inspiracji projektowych, przygotowanie wizualizacji na podstawie dostarczonego projektu, prowadzenie nadzoru nad pracami ekipy wykonawczej, można również skorzystać z jednorazowej konsultacji. Godzinna rozmowa ze specjalistą, które będzie miała pomóc Państwu rozwiązać problemy aranżacyjne, może kosztować w granicach 100-200 złotych za godzinę.

 

Budowa domu i aranżacja wnętrza z firmą New-House

 

Kompleksowa realizacja to rozwiązanie, które szczególnie cenią sobie klienci firmy New-House. Wybudowaliśmy ponad 1500 domów jednorodzinnych, a około pięćdziesięciu procent wszystkich inwestorów współpracujących z New-House, zdecydowało się również na projekt wnętrza przygotowany i zrealizowany przez naszych specjalistów. Taka forma współpracy pozwala ograniczyć koszta, a także czas oczekiwania na ostateczny efekt, co za tym idzie przyspiesza również czas na wprowadzenie się do wymarzonego domu.

 

Jako profesjonalna firma budowlana oferujemy kompleksową współpracę, którą dodatkowo obejmujemy dziesięcioletnią gwarancją jakości. Współpracujemy z jednymi z najlepszych architektów w kraju, więc jesteśmy w stanie zagwarantować Państwu pełną satysfakcję z  wykonanego projektu wnętrza. Swoją pracę wykonujemy terminowo i jasno określamy koszty współpracy. Z nami mogą Państwo wybudować wymarzony dom bez stresu!

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi usługami związanymi z projektowaniem wnętrz, zapraszamy na podstronę: https://new-house.com.pl/architekt-wnetrz, na której oferta została szerzej opisana. W razie pytań, chęci nawiązania współpracy - zapraszamy do kontaktu, nasi specjaliści postarają się odpowiedzieć na każde Państwa pytanie. Zapraszamy do współpracy!

Kontakt

* - pole wymagane
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie oraz New-House Robert Skulimowski telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*

Tak   Nie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie oraz New-House Robert Skulimowski skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Obowiązki informacyjne
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawie przy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl oraz New-House Robert Skulimowski NIP 824-000-68-45, REGON 710346743 Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.