Akademia Budowlana

Projekt z wyceną budowy domu

Decyzja o budowie własnego domu może dojrzewać w nas latami, a może pojawić się niespodziewanie w odpowiedzi na zmęczenie mieszkaniem w domu rodzinnym lub budownictwie wielorodzinnym. Jednak niezależnie od powodu, jaki przywiódł nas do tej decyzji, na wstępie będziemy potrzebować odpowiedniej działki budowlanej. Kiedy już uda się nam ją znaleźć, wybrać i zakupić przychodzi czas na wybór projektu domu. Na początku tego niezwykle ważnego etapu musimy zdecydować, czy kupujemy gotowy projekt domu, czy zlecamy jego wykonanie architektowi?

Oba rozwiązania mają niewątpliwie zalety oraz ograniczenia. Jednakże w dzisiejszym artykule skupimy się na tym, co może nam zaoferować gotowy projekt z wyceną budowy? A wbrew pozorom może nam zaoferować naprawdę dużo.
 
Gotowy projekt domu jest dostępny od ręki

Jeśli zależy nam na czasie, to zamówienie projektu domu z Internetu jest możliwie najlepszym rozwiązaniem. W sieci znaleźć można tysiące planów dostępnych niemal od zaraz. W praktyce kompletną dokumentację projektową otrzymujemy w przeciągu kilku dni roboczych. W porównaniu do kilku miesięcy, na jakie musimy się przygotować, zamawiając projekt u architekta to zdecydowana różnica. Dodatkowo indywidualny projekt wymaga od inwestora dużego zaangażowania, które również zajmuje cenny czas. Jeśli wiec obowiązki zawodowe oraz osobiste zajmują lwią część Twojego dnia, to zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup projektu domu online
 
Gotowych projektów domu jest ogromny wybór  

Wyszukiwarki online oferują gotowe projekty nieruchomości w różnorodnych stylach architektonicznych. Dzięki temu każdy inwestor z powodzeniem znajdzie wśród nich dom wpisujący się w jego gust, potrzeby i oczekiwania. Tak więc, jeśli wydaje Ci się, że na stronach z projektami domów znajdziesz wyłącznie sztampowe rozwiązania, które mają za zadanie zadowolić każdego (czyli w praktyce nikogo), to jesteś w dużym błędzie. 

Wyszukiwarka domów na stronie internetowej New-House pozwala na dokładne sprecyzowanie:
• powierzchni domu,
• rodzaju domu – parterowy, z poddaszem, piętrowy,
• rodzaju dachu – płaski, spadzisty,
• rodzaj garażu – bez garażu, na 1 auto, na 2 auta.

W naszej ofercie znaleźć można zarówno minimalistyczne domy z ogródkiem, klasyczne domy jednorodzinne, nowoczesne wille wykorzystujące zaawansowaną technologię, jak i ogromne rezydencje wzbudzające podziw i zachwyt. I to wszystko bez wychodzenia z domu, wprost z własnego fotela czy kanapy. Prościej już się nie da.
 
 
Gotowy projekt domu pozwala zaoszczędzić

Projekt domu wykonany na indywidualne zamówienie zawsze będzie droższy od gotowego planu znalezionego w zasobach Internetu. Często różnica w cenie jest na tyle duża, że dom z katalogu jest kilkukrotnie tańszy. Warto więc rozważyć tę opcję, szczególnie że tego rodzaju rozwiązanie nie skazuje nas wcale na wykorzystanie projektu jeden do jednego. Na etapie obowiązkowej adaptacji planu do posiadanej działki można dokonać niezbędnych zmian, które pozwolą lepiej dopasować dom do indywidualnych potrzeb inwestora i jego najbliższych. Jeśli więc masz typowy teren i nie planujesz budowy domu o powierzchni powyżej 200 metrów kwadratowych, to zakup gotowego projektu domu może być doskonałym rozwiązaniem dzięki, któremu możesz zaoszczędzić już na starcie projektu „mój własny dom”.
 
Gotowy projekt domu często zawiera wycenę budowy

Inwestorzy najczęściej mają trudności z samodzielnym oszacowaniem kosztów budowy domu. Bierze się to bezpośrednio z faktu, że niewielu inwestorów jednocześnie pracuje w branży i zna aktualne ceny materiałów budowlanych oraz stawki za robociznę, jak i wykorzystanie niezbędnych sprzętów.

Orientacyjny koszt budowy wymarzonego domu można obliczyć, wykorzystując jeden z dostępnych w sieci kalkulatorów. Na stronie internetowej New-House również udostępniamy kalkulator budowy domu.

Jednak jeśli zależy nam na bardziej precyzyjnej i drobiazgowej kalkulacji, warto prześledzić konkretne wyceny domów znajdujące się w naszej wyszukiwarce. Każdy oferowany przez nas projekt domu zawiera również kosztorys budowy oparty na aktualnych stawkach. Kupując projekt z wyceną, inwestor od samego początku ma rzetelną wiedzę zarówno na temat całościowych kosztów inwestycji (kosztorys uproszczony), jak i tych, które planowane są na każdym z etapów prac budowlanych (kosztorys szczegółowy). To znaczne ułatwienie także w przypadku starania się o zewnętrzne finansowanie nieruchomości kredytem hipotecznym, ponieważ banki wymagają przedłożenia kosztorysu budowlanego wraz z wnioskiem kredytowym.
 
 
Gotowy projekt domu można dopasować

Decydując się na gotowy projekt domu należy mieć świadomość, że został on wykonany dla modelowej działki i warunków terenowych. Tak więc niezbędna będzie jego adaptacja do posiadanej przez inwestora działki. Adaptacji takiej nie można wykonać samodzielnie. Musi być przeprowadzona przez architekta. Na tym etapie można również dokonać kosmetycznych zmian w projekcie. Pozwala to na lepsze dostosowanie domu do potrzeb przyszłych mieszkańców. Każdy autor projektu budowlanego dostępnego w zasobach internetowych określa zakres zmian, jakich można dokonać bez konieczności uzyskiwania jego dodatkowej zgody. Tego rodzaju zgoda jest jednak konieczna, jeśli zmiany są poważniejsze.
 
Gotowy projekt domu już ktoś wybudował
A to w praktyce oznacza, że istnieje możliwość zobaczenia zdjęć ukończonego domu wybudowanego według interesującego nas projektu. Nierzadkie są również sytuacje, kiedy można skontaktować się z inwestorami, którzy taką budowę przeprowadzili. Możemy więc dopytać zarówno o zalety tego rozwiązania, jak i jego ewentualne ograniczenia. Taka wiedza jest bezcenna w sytuacji, kiedy wybieramy projekt domu na lata.
 
Gotowy projekt domu wykorzystuje popularne rozwiązania

Każdy kto kiedykolwiek poszukiwał odpowiedniej ekipy do wybudowania domu wie, że znalezienie fachowców jest czasochłonne. A jeśli budowa ma odbywać się w mniej popularnej technologii lub wykorzystywać rzadkie rozwiązania to sytuacja robi się jeszcze bardziej problematyczna. Gotowe projekty domów najczęściej wykorzystują popularne technologie, dzięki czemu znalezienie odpowiednich specjalistów znających temat od przysłowiowej „podszewki” jest znacznie prostsze. A dzięki temu dodatkowo minimalizujemy ryzyko wystąpienia błędów wykonawczych spowodowanych nieznajomością stosowanych rozwiązań przez zatrudnionych pracowników.

Ze swojej strony rekomendujemy zlecenie całości prac budowlanych jednemu wykonawcy. New-House przejmuje na siebie nie tylko kompleksowe działania na placu budowy, ale również część czasochłonnych i stresogennych działań administracyjnych wymagającej znajomości zagadnień prawnych oraz wiedzy fachowej, którą można zdobyć jedynie w czasie wieloletniej pracy w branży. Nietrudno się domyślić, że taka pomoc jest nieoceniona dla inwestorów i pozwala im spać spokojniej, ponieważ budową ich domu zajmują się profesjonaliści.
 
 
Czy projekt z wyceną budowy domu to dobre rozwiązanie?

Naszym zdaniem tak. Szczególnie jeśli dysponujesz klasyczną działką budowlaną opartą na planie kwadratu lub prostokąta, na której nie występują znaczące spadki. W takiej sytuacji możliwości wyboru odpowiedniego projektu są niemal nieograniczone. Jeśli więc cenisz sobie swój czas i pieniądze to wykorzystanie gotowego projektu domu z kosztorysem może okazać się strzałem w dziesiątkę.
 
.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl
+48 504 125 130
* - pole wymagane
contact_form_checkbox_unchecked Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Obowiązki informacyjne
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.