Akademia Budowlana

Kalkulator budowy - domy nowoczesne

Obecnie wielu świadomych inwestorów decyduje się na budowę domu nowoczesnego. Tendencja ta jest tak silna, że z powodzeniem można mówić o trendzie na nowoczesne budownictwo. Jednak jeśli przyjrzymy się bliżej temu zjawisku, przestajemy się dziwić, dlaczego tak się dzieje? Dynamiczny rozwój produkcji materiałów budowlanych w minimalny sposób wpływającej na środowisko w połączeniu z ekologicznymi rozwiązaniami grzewczymi i rozwiązaniami smart home oznacza wysoki komfort życia w zgodzie z otaczającą nas naturą oraz oszczędności w zakresie utrzymania nieruchomości. I choć takie obiekty są bardziej skomplikowane w wykonaniu i koszt budowy domu nowoczesnego jest wyższy, to zapłacona nadwyżka zwróci się nam z nawiązką podczas wieloletniego użytkowania domu opartego o przyjazne i ekonomiczne technologie.
 
Dom nowoczesny to dom prosty

Projekty domów nowoczesnych z kosztorysem z zasady oparte są na planie prostokąta, a ich bryła jest prosta i zwarta. Pozwala to wygenerować znaczne oszczędności w zakresie ogrzewania z racji minimalizacji mostków cieplnych, przez które ogrzane powietrze bezpowrotnie ucieka z budynku. Należy w tym miejscu wspomnieć, że im bardziej skomplikowana bryła nieruchomości, tym więcej występuje miejsc, przez które ciepło może opuszczać nasz dom. Aby dodatkowo ograniczyć straty grzewcze, tego typu nieruchomości to najczęściej budynki z poddaszem użytkowym lub piętrem. Taka budowa pozwala również na sprawny podział domu na wspólną dla wszystkich domowników strefę dzienną znajdującą się najczęściej na parterze oraz strefę nocną na piętrze, w której znajdują się osobne sypialnie dla każdego z mieszkańców.
 
Dom nowoczesny to dom ze stropodachem

Ten rodzaj pokrycia dachowego wykazuje wyższy poziom szczelności niż klasyczne pokrycie z wykorzystaniem np. dachówki ceramicznej. Warto również dodać, że nowoczesne konstrukcje stropodachów projektowane są w taki sposób, aby nawet przy nasilonych opadach śniegu nie było konieczności zrzucania go. Dodatkowo w tego typu dachach stosuje się grzałki elektryczne, które mają za zadanie bieżące rozpuszczanie zalegającego śniegu oraz lodu. Nie trzeba dodawać, że to znacznie ułatwia korzystanie z nieruchomości w miesiącach zimowych oraz podnosi poziom bezpieczeństwa domowników. Nie ma bowiem możliwości, aby cokolwiek o dużej masie spadło z dachu na ziemię w sposób niekontrolowany.
 
Dom nowoczesny to dom z dużymi oknami

Duże przeszklenia to coś, co nieodłącznie kojarzy się nam z nowoczesnymi nieruchomościami. Pasywne okna często zajmują znaczącą przestrzeń i prezentują się niezwykle stylowo. Jednak ich zadanie bynajmniej nie kończy się na estetyce. Dużych rozmiarów okna nie tylko chronią wnętrza przed chłodem, ale i doświetlają oraz dogrzewają pomieszczenia. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na stolarkę, która ma zdolność odzyskiwania ciepła z padających na szyby promieni słonecznych. To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla budynków pasywnych, ale również takich, w których inwestorzy stawiają na skuteczne rozwiązania zapewniające oszczędności w zakresie ogrzewania.
 
 
Dom nowoczesny to dom z wygodną elewacją

Nowoczesna elewacja to elewacja prosta do utrzymania w czystości. Wykorzystanie unikalnych technologii w zakresie impregnowania kamienia, betonu architektonicznego oraz innych materiałów minimalizują konieczność czyszczenia elewacji. A to generuje oszczędności nie tylko w zakresie czasu, jaki wcześniej trzeba było poświęcać na te czynności, ale również środków finansowych, które należało przeznaczyć na różnego rodzaju specyfiki do czyszczenia. Z tego samego powodu naturalne drewno w wykończeniu nieruchomości zastępuje się często trwałymi deskami kompozytowymi.
 
Dom nowoczesny to dom funkcjonalny

Prostota to słowo klucz, jeśli chodzi o domy nowoczesne. Ich inwestorzy stawiają na funkcjonalne rozwiązania. Duże przestrzenie z niewielką ilością wysokiej jakości mebli i sprzętów uzyskują dzięki minimalizacji ilości ścianek działowych. A strefy wydzielają za pomocą kontrastowych barw lub różnych rodzajów podłóg. W tego rodzaju nieruchomościach oszczędne jest również podejście do elementów zdobniczych. Częściej wybierany jest minimalizm i przestrzenie pozornie puste z doskonale zorganizowaną strefą przechowywania. To domy, w których każde pomieszczenie ma swoje przeznaczenie. Tak więc budowa ogromnych domów ponad potrzeby domowników najczęściej nie ma tutaj zastosowania.
 
Dom nowoczesny to dom energooszczędny

Rozwiązania ekologiczne cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów decydujących się na budowę nowoczesnego domu. Można przypuszczać, że w nadchodzących latach to zainteresowanie jeszcze wzrośnie choćby z racji nadchodzących zmian w prawie, które zakładają, że nowe nieruchomości będą musiały być energooszczędne. Osoby, które już w tej chwili decydują się na domy o niskim wskaźniku przenikania ciepła, podkreślają, że jest to decyzja podyktowana chęcią oszczędności na bieżących kosztach ogrzewania w miesiącach jesiennych oraz zimowych, które w naszej szerokości geograficznej trwają niemal pół roku.
 
 
Dom nowoczesny to dom ekologiczny

Zastosowanie odnawialnych źródeł energii jest korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i domowego budżetu. I choć koszt ich zakupu i montażu wiąże się często ze sporym wydatkiem, to jest to wydatek, który w dłuższym rozrachunku niewątpliwie się opłaci. Szczególnie jeśli inwestor wykaże się przedsiębiorczością i postanowi pozyskać część finansowania z rozlicznych programów środowiskowych oferowanych zarówno przez Unię Europejską, jak i polskie instytucje rządowe. W nowoczesnych domach stosuje się zarówno ekologiczne pompy ciepła, wymienniki ciepła, oszczędne rekuperatory, jak i panele słoneczne. Jednakże katalog dostępnych możliwości w tym zakresie jest znacznie bardziej bogaty.
 
Dom nowoczesny to dom inteligentny

Zdobycze współczesnej cywilizacji pozwalają na inteligentne sterowanie domem, które podnosi komfort życia mieszkańców i poziom ich bezpieczeństwa. Zdalne zarządzanie urządzeniami oraz instalacjami znajdującymi się w nieruchomości generuje oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej, oraz ogrzewania. W takiej sytuacji z poziomu swojego smartfona możemy sprawdzić, czy zamknęliśmy drzwi, włączyć ogrzewanie o konkretnej godzinie, zasunąć rolety czy uzbroić alarm. A możliwości systemów smart home, sukcesywnie się zwiększają. Bez wątpienia przyczyniają się do tego producenci urządzeń z zakresu RTV oraz AGD, którzy coraz częściej proponują nam inteligentne sprzęty sterowane na odległość. Trend ten wykazuje znaczną tendencję wzrostową, wszystko wskazuje więc na to, że w niedługim czasie stanie się on standardem w nowoczesnych nieruchomościach.
 
Podsumowanie

Cena budowy domu nowoczesnego często przewyższa koszty wykonania budynku z wykorzystaniem technologii tradycyjnych. Jednakże ułatwienia, jakie dają stosowane w takich obiektach materiały, rozwiązania, systemy i urządzenia znacząco podnoszą komfort naszego życia i docelowo pozwalają wygenerować znaczne oszczędności. Dlatego warto poważnie rozważyć budowę tego typu nieruchomości, jeśli zależy nam na wygodzie i pilnowaniu domowego budżetu.

Nasz kalkulator budowlany odpowie Ci na pytanie, ile środków będziesz potrzebował na wybudowanie nowoczesnej nieruchomości? Odwiedź go już teraz https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.
 
.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl
+48 504 125 130
* - pole wymagane
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*

Tak   Nie
WWyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Obowiązki informacyjne
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.