Akademia Budowlana

Rozwiązania, które warto zastosować w domu powyżej 250 m2

Kiedy planujemy budowę domu powyżej 250 metrów kwadratowych, mamy do dyspozycji dużą działkę budowlaną oraz wysoki budżet przeznaczony na inwestycję możemy puścić wodzę wyobraźni i zaprojektować budynek w taki sposób, aby znajdowało się w nim wszystko, co tylko można sobie wymarzyć. 

Projekty domów z płaskim dachem pozwalają na dopracowanie nieruchomości pod względem wizualnym oraz funkcjonalnym, dzięki czemu efekt z jednej strony imponuje rozmachem, z drugiej zaś pozwala na komfortowe życie. Przestronne wnętrza dają duże możliwości aranżacji zarówno stref wypoczynkowych zgodnych z zainteresowaniami domowników, jak i wygodnych przestrzeni prywatnych.

Domy o powierzchni powyżej 250 metrów kwadratowych pozwalają także na zastosowanie dużych rozmiarów przeszkleń części dziennych budynków. To sprzyja nie tylko ich doświetleniu przez promienie słoneczne, ale i integracji z ogrodem lub terenem zielonym znajdującym się wokół nieruchomości. W takich przestrzeniach ma się nierzadko wrażenie, że przyroda niepostrzeżenie wnika do wnętrz, nadając im wyjątkowego klimatu.
 
Rozwiązania funkcjonalne

• Sypialnie z łazienkami i garderobami
W dużych nieruchomościach sypialnie wyposażone w łazienki oraz przestronne garderoby stają się nierzadko prywatnymi apartamentami zamieszkujących w nich domowników. Nie trzeba dodawać, że takie rozwiązanie znacząco podnosi prestiż budynku i komfort wszystkich mieszkańców niezależnie od ich wieku.
 
• Kuchnia i pomieszczenia gospodarcze
Duża przestrzeń budynku pozwala na zaprojektowanie ustawnej kuchni, w której można wykorzystać wysoką zabudowę. A wkomponowanie wyspy pozwala na wspólne gotowanie i biesiadowanie w miejscu, które przecież z założenia powinno być sercem każdego domu. A jeśli dodamy do tego obszerną przestrzeń funkcjonalną w postaci spiżarni, pralni oraz innych pomieszczeń gospodarczych to utrzymanie porządku staje się dziecinnie proste.
 
• Gabinet i biblioteczka
Praca stanowi niezwykle istotny element naszego życia, dlatego też często potrzebujemy wydzielonej przestrzeni do wykonywania obowiązków zawodowych również w zaciszu własnego domu. W sytuacji, kiedy dysponujemy dużym domem zaprojektowanie wygodnego, przestronnego gabinetu nie stanowi problemu. Dodatkowo można w nim zorganizować biblioteczkę lub przeznaczyć na nią osobne pomieszczenie wyposażone w komfortowe fotele czy kanapy idealne do relaksu z książką.
 
• Garaż na kilka stanowisk
To rozwiązanie korzystne z co najmniej kilku powodów. Sprawdzi się, jeśli każdy z domowników posiada swój pojazd. A nawet jeśli w tej chwili tak nie jest, to przecież dzieci rosną, potrzeby się zmieniają i w przyszłości podziękujemy sobie za tą decyzję. Dodatkowo przestrzeń garażową można wykorzystać również w sytuacji, gdy odwiedzają nas osoby zmotoryzowane. Wtedy ich samochody nie muszą parkować na podjeździe lub przed domem pod przysłowiową „chmurką”. A co za tym idzie, niestraszne są im zmienne warunki pogodowe tj. śnieg, mróz i związane z nimi niedogodności, które nierzadko potrafią niemiło zaskoczyć.
 
Rozwiązania rekreacyjne

• Taras całoroczny
Prywatny taras z przeszklonym dachem daje nieograniczone możliwości całorocznego wypoczynku w otoczeniu przyrody bez względu na porę roku i pogodę panującą na zewnątrz. To doskonale nasłoneczniona enklawa zieleni, której nie zagraża porywisty wiatr, deszcz czy śnieg. Posiadając takie miejsce, można obserwować naturę w jej najbardziej naturalnej postaci i czerpać z tego nieocenioną przyjemność. W tej sytuacji nie dziwi fakt, że na tego typu taras decyduje się wielu inwestorów budujących przestronne domy.
 
• Basen
Basen na zewnątrz czy basen w podpiwniczeniu? Kiedy dysponujemy dużą powierzchnią działki oraz przestronną przestrzenią domu nie musimy wybierać. Możemy zdecydować się na jedną z opcji lub zastosować obie. Szczególnie jeśli wśród domowników są osoby, które uwielbiają pływanie i nie wyobrażają sobie bez niego dnia. W takiej sytuacji basen w ogrodzie będzie im służył w gorących letnich miesiącach, a kiedy pogoda się pogorszy, zawsze można przenieść codzienne treningi na domowy basen całoroczny.
 
• Siłownia
W sytuacji, kiedy niemal każda minuta naszego dnia jest zaplanowana, posiadanie własnej siłowni pozwala zaoszczędzić czas spędzony w korkach i na dojazdach do wybranego przez nas klubu sportowego. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że w domowym fitness klubie wszystkie sprzęty, maszyny i urządzenia są zawsze do naszej dyspozycji. Odpada więc frustracja związana z przepełnieniem przestrzeni i niedostępnością tego, co w danym momencie jest nam potrzebne do treningu.
 
• Domowe kino studyjne
Twoja rodzina lubi obejrzeć dobrą komedię? A może gustujecie bardziej w kinie akcji lub niszowych produkcjach? W domowej sali kinowej repertuar może zmieniać się każdego dnia zależnie od nastroju domowników. Wyobraź sobie: żadnych dojazdów, żadnego czekania w kolejkach, żadnego wybierania miejsc i znoszenia uciążliwych oglądających, którzy akurat wpadli na pomysł, aby przeglądać wiadomości w telefonie, świecąc Ci w oczy lub hałasują, nie zważając na innych obecnych na sali. Tylko Ty, wygodne fotele, ogromny ekran i ulubione filmy. Kiedy masz duży dom, to marzenie jest banalnie proste do zrealizowania.
 
• Pomieszczenie do słuchania muzyki
To niewątpliwa gratka dla każdego melomana i zakochanego w dźwiękach audiofila. Budowa domu pod klucz pozwala pokusić się o zaaranżowanie osobnego pokoju przeznaczonego wyłącznie do słuchania ulubionej muzyki. Odpowiednia konstrukcja ścian, która służyć ma właściwemu pochłanianiu lub odbijaniu dźwięków, specjalne meble wspierające założone cele akustyczne oraz wysokiej klasy sprzęt służący do odtwarzania muzyki – wszystko to jest w zasięgu naszej ręki, jeśli nasz dom jest odpowiednio duży. 
 

• Przestrzeń rozrywkowa
Lubicie całą rodziną grać w bilard? A może marzy Ci się sala do domowej rozrywki wyposażona w klasyczne automaty do gier lub specjalna przestrzeń, w której znajdzie się ogromny ekran przeznaczony tylko do gier video z konsolą i zapasem przekąsek? W dużym domu znajdziesz miejsce na wszystko, czego potrzebujesz, by Twój wypoczynek był idealny. Przy odpowiedniej kubaturze budynku i budżecie ograniczać Cię będzie tylko i wyłącznie Twoja wyobraźnia.
 
• Bawialnia dla dzieci
Aby rozwój dzieci przebiegał harmonijnie, należy zadbać o ich wszechstronną aktywność. Dysponując dużymi wnętrzami nowoczesnej rezydencji, można miejsce do zabawy zaprojektować w taki sposób, aby strefa aktywności ruchowej była oddzielona od przestrzeni przeznaczonej do zabaw tematycznych, rysunkowych czy manualnych. Można także dostosować pomieszczenie do indywidualnych zainteresowań dzieci mieszkających na terenie domu. Dzięki temu każdy maluch znajdzie w bawialni swoje miejsce, z którego będzie korzystał z przyjemnością, jednocześnie nie przeszkadzając innym domownikom.
 
• Pracownia związana z naszym hobby
Pasja jest dla człowieka tym samym czym ostrzenie piły dla drwala. Potrzebujemy jej, aby oderwać się od codzienności, obowiązków, pracy i zajęć, które organizują nam czas. W dużej nieruchomości możemy zorganizować sobie specjalną przestrzeń przeznaczoną tylko i wyłącznie do realizacji naszych pasji. Lubisz malować? A może odpręża Cię praca z drewnem czy metalem albo lubisz majsterkować? Cokolwiek jest Twoją pasją znalezienie na nią miejsca w domu i czasu w życiu wyjdzie Ci na dobre.
 
Jak widzisz dom o powierzchni powyżej 250 metrów kwadratowych, daje niesamowite możliwości w zakresie wykorzystania przestrzeni i jej indywidualnego dopasowania do naszych oczekiwań. Jeśli więc dysponujemy odpowiedniej wielkości działką i środkami na sfinansowanie takiego przedsięwzięcia to warto rozważyć budowę takiej nieruchomości i jednocześnie spełnić wszystkie swoje marzenia o przestrzeni idealnej do życia.

Nie wiesz, czy stać Cię na wybudowanie dużego domu? Nasz kalkulator budowy domu szybko i sprawnie odpowie Ci na to pytanie.
 

 
.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl
+48 504 125 130
* - pole wymagane
contact_form_checkbox_unchecked Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Obowiązki informacyjne
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.