Akademia Budowlana

Kompleksowa budowa domów

Przymierzasz się do budowy domu? Zwróć uwagę na fakt, iż kompleksowa budowa domu może być dla przyszłego inwestora bardzo skomplikowana... Dodatkowo, przygotowania do budowy swojego wymarzonego domu pochłaniają nie tylko czas, ale i ogromny wysiłek. Nasze 25-letnie doświadczenie czyni nas ekspertami w kompleksowej budowie domów jednorodzinnych na terenie całej Polski.

W NewHouse pomogliśmy wielu osobom przy wyborze działki, uzyskaniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji, dopasowaniu projektu budowlanego a przede wszystkim – w zrealizowaniu marzeń o wybudowaniu swojego własnego kąta. Największym podziękowaniem są wystawione referencje, z którymi warto zapoznać się za pośrednictwem naszej strony

Model kompleksowej budowy domów w naszej firmie New-House wygląda następująco.

1) Zakup działki

Przed rozpoczęciem budowy należy zmierzyć się z zakupem działki budowlanej. Zakup działki leży po stronie inwestora i jest podstawą do dalszych kroków związanych z rozpoczęciem planowanej budowy wymarzonego domu. Nie każda działka nadaje się do budowy domu jednorodzinnego. Odpowiednia działka pod budowę domu powinna posiadać przynajmniej 700 m2 powierzchni oraz przynajmniej 15 metrów szerokości. Przy zakupie należy zwrócić uwagę, aby była to działka w kształcie prostokąta bądź kwadratu. Unikniemy w ten sposób problemów w procesie budowy. Większym zainteresowaniem cieszą się działki, których wjazd na posesję będzie od strony północnej, a taras czy ogród – od strony południowej.

Ważnym elementem przy zakupie działki jest sprawdzenie dokumentacji i stanu prawnego. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek oraz dodatkowych kosztów.

Możliwość budowy domu daje korzystny wynik mapki w planie zagospodarowania przestrzennego, czyli tzw. dopuszczenie działki pod teren do zabudowy. Plan taki dostępny jest w gminnym wydziale architektury i urbanistyki. Zdarza się, że niektóre gminy w Polsce nie posiadają takiego planu – wówczas należy wystąpić do gminy z wnioskiem o wydanie WZ-ki, czyli warunków zabudowy.

Kolejna istotną sprawą jest zakup możliwie najlepiej uzbrojonej działki. Należy dokładnie sprawdzić, czy są tam odpowiednie przyłącza. Idealna działka to taka, która posiada media: energię elektryczną, wodę, gaz i kanalizację. W praktyce rzadko kiedy wszystkie wymienione media występują na działce. Niezbędnym minimum, bez którego nie rozpoczniemy budowy jest prąd. Resztę jesteśmy w stanie zorganizować we własnym zakresie.

2) Wybór projektu

Wybór projektu należy do inwestora. Ze względu na różnorodne preferencje pozostawiamy kwestię wyboru odpowiedniego projektu przyszłym inwestorom. Każdy z nas ma inną wizję domu. Jeden wybierze projekt, bo jest ładny, drugi – bo jest funkcjonalny a trzeci – bo pasuje do jego stylu życia.

Oferta naszej firmy New-House zapewnia szeroki i zróżnicowany wybór gotowych projektów m.in. takich biur, jak:MG Projekt, Home Koncept, Galeria domów, Dom Pasja, Domy w stylu, E-domy, Z 500, Lipińscy, Archipelag oraz Archeton -> https://new-house.com.pl/projekty-domow.

Wyboru projektu można też dokonać w inny sposób. Jednym z nich będzie gotowy projekt z internetu – strony internetowe pracowni projektowych i architektonicznych oferują gotowe projekty domów jednorodzinnych. Obecnie w sieci mamy nieograniczoną ilość gotowych projektów domów jedno- i wielorodzinnych, parterowych, piętrowych, z poddaszem użytkowym, zaprojektowanych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.

Kolejną możliwość wyboru daje projekt indywidualny przygotowany przez architekta – to idealne rozwiązanie dla wymagających i cierpliwych inwestorów. Często projekt indywidualny zamawia się, gdy dom ma powstać na trudnej, np. bardzo wąskiej działce, gdy szukamy lokum dla większej liczby domowników czy też gdy potrzebujemy domu z pracownią lub niezależnym gabinetem. W zależności od wymagań inwestora, nasza firma New-House współpracuje z zewnętrznymi architektami, którzy chętnie podejmują wyzwania stworzenia projektu na indywidualne życzenie. Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem telefonu 504 125 130 lub poprzez formularz kontaktowy -> https://new-house.com.pl/kontakt.

3) Wycena projektu – omówienie oferty

Po wybraniu projektu zachęcamy do wyceny kosztów budowy domu z naszą firmą New-House. Aby tego dokonać proponujemy kilka rozwiązań.

• Wypełnij kalkulator na stronie internetowej -> https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu
• Prześlij projekt w wersji elektronicznej na adres e-mail -> kontakt@new-house.com.pl
• W przypadku wyboru gotowego projektu z naszej strony internetowej -> https://new-house.com.pl/projekty-domow przedstawiamy elektroniczny katalog projektów domów z wyceną do stanu deweloperskiego.

Usługa wyceny kosztów budowy domu jest bezpłatna. W ciągu 2-3 dni roboczych przygotowujemy szczegółową ofertę na konkretnie wybrany projekt. W celu omówienia przesłanej przez nas oferty zapraszamy na spotkanie w biurze naszej firmy w dogodnym dla inwestora terminie. Istnieje również możliwość omówienia oferty telefonicznie.

4) Podpisanie umowy

Jeśli wycena spełnia oczekiwania przyszłego inwestora, podpisujemy umowę, w ramach której określamy m.in. termin rozpoczęcia prac budowlanych, zakres prac do zrealizowania, koszty budowy oraz przewidywany termin zakończenia budowy.

5) Pozwolenia na budowę

Następnym krokiem jest uzyskanie pozwolenia na budowę. Pozwolenie takie załatwiamy w ramach podpisanej umowy na budowę domu. Inwestor może powierzyć nam takie zadanie – wyręczymy go we wszystkich w kwestiach urzędowych! Zajmujemy się również formalnościami związanymi z odbiorem budynku do użytkowania.

Wniosek o pozwolenie na budowę składamy w starostwie powiatowym lub w urzędzie miasta (w przypadku miast na prawach powiatu), na terenie którego zlokalizowana jest działka inwestora. Urząd powinien wydać pozwolenie w ciągu 65 dni od złożenia wniosku, natomiast w sytuacjach bardziej skomplikowanych, termin może wydłużyć się do 3-5 miesięcy. Gdy już mamy prawomocne pozwolenie na budowę, w ciągu 2 tygodni istnieje możliwość rozpoczęcia kompleksowej budowy domu z naszą firmą New-House. Maksymalny termin, w którym należy rozpocząć budowę, to okres 3 lat, od dnia w którym decyzja o pozwoleniu na budowę stała się ostateczna. Jeśli budowa nie zostanie w tym czasie rozpoczęta lub zostanie przerwana na dłużej niż 3 lata, pozwolenie straci ważność. Wówczas należy zacząć formalności od początku – uzyskać nową decyzję o pozwoleniu na budowę.

6) Przyłącza, media

Możliwość doprowadzenia mediów zasadniczo leży po stronie inwestora, jednak w ramach podpisanej umowy na budowę nasza firma New-House zajmuje się załatwianiem procedur związanych z przyłączami: energią elektryczną, wodą, gazem, kanalizacją. Przewidywany termin uzyskiwania przyłączy to około 3-4 miesiące.

Prąd – wykonanie przyłącza energetycznego jest niezbędne jeśli chcemy, aby nasza działka oraz dom posiadały dostęp do energii. Procedura opiera się na podpisaniu z Zakładem Energetycznym umowy o dostawę prądu. Prąd do granicy działki dostarcza Zakład Energetyczny, natomiast przyłącze do domu wykonuje nasza firma. Usługa wykonania przyłączy trwa 2-3 dni.

Woda – do granicy działki wodę doprowadzają Wodociągi Miejskie, przy pomocy instalacji studzienki wodociągowej. W przypadku wody nie potrzebny jest projekt instalacji ani pozwolenie. Od studzienki do budynku wodę podłączy również nasza firma New-House. Gdy nie mamy możliwości podłączenia się do wody miejskiej zastępczym rozwiązaniem może być wykonanie studni.

Gaz – do wykonania przyłącza gazowego konieczne jest przygotowanie projektu instalacji gazowej, a także pozwolenie z gminy na jego wykonanie. Gdy mamy pozwolenie, przystępujemy do wykonania podłączenia gazu do budynku.

Kanalizacja – procedura podłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej wymaga podpisania umowy z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji oraz wykonania projektu przyłącza. Zakład Wodociągów i Kanalizacji wykonuje studzienkę przyłączeniową, natomiast przyłącze na terenie działki to już nasze zadanie. Wiele działek nie posiada dostępu do kanalizacji miejskiej, dlatego stosuje się rozwiązanie montażu szamba szczelnego bądź oczyszczalni ekologicznej.

7) Budowa domu

Budowę domu parterowego, domu z poddaszem użytkowym, jak i piętrowego z firmą New-House należy podzielić na 3 etapy: stan surowy, prace deweloperskie oraz prace pod klucz. Proces budowy rozpoczynamy spotkaniem z inwestorem na działce w celu wytyczenia geodezyjnego budynku, zdjęcia humusu oraz dokładnego wytyczenia ław fundamentowych.

Do etapu stanu surowego zaliczamy takie prace, jak wykopy, ławy fundamentowe, ściany fundamentowe, zasypka piaskowa pod chude posadzki, chude posadzki z poziomą kanalizacją oraz zasilenie budynku w wodę, ściany, strop, więźba dachowa bądź stropodach, pokrycie dachowe. Proces budowy stanu surowego trwa średnio 3 miesiące.

Prace deweloperskie obejmują instalację hydrauliczną (ciepła i zimna woda), centralne ogrzewanie, ogrzewanie podłogowe, szlichty cementowe, instalację elektryczną, tynki wewnętrzne, ocieplenie dachu, płyty kartonowo-gipsowe, elewację, tynki zewnętrzne, okna i parapety, drzwi zewnętrzne, balkony oraz bramę garażową. Na tym etapie wykonywane są również wspomniane wyżej przyłącza. Prace deweloperskie trwają około 3 miesięcy.

Prace pod klucz zawierają następujące elementy: położenie glazury, terakoty, montaż białego osprzętu, drzwi wewnętrzne, parkiet, kamień na posadzkach, kompletna kotłownia, malowanie ścian i sufitów, podbitka dachowa, parapety wewnętrzne, montaż osprzętu elektrycznego. Prace wykonywane są w ciągu 2 miesięcy od zakończenia budowy domu.

Podczas wykonywania prac pod klucz na życzenie inwestora zajmujemy się również odbiorem budynku.

Kompleksowa budowa w naszym wykonaniu potrwa około 8 miesięcy nieustającej pracy. Zachęcamy do sprawdzenia naszych realizacji -> https://new-house.com.pl/realizacje, które przedstawiają projekty, jakie stworzyliśmy w swojej 25-letniej działalności firmy.

8) Zagospodarowanie terenu działki

Wymarzony dom jest już gotowy. Pozostaje tylko zagospodarować pozostały teren posesji. Ostatnim etapem modelu kompleksowej budowy jest zagospodarowanie terenu działki inwestora. Po zakończeniu prac budowlanych nasi specjaliści zajmują się zagospodarowaniem działki, w ramach którego wykonują ogrodzenie działki wraz z bramą wjazdową oraz furtką, podjazdy z kostki betonowej lub kamiennej, dojście do domu, schody zewnętrzne oraz tarasy, prace ziemne na terenie działki, prace ogrodowe (nawodnienie, posadzenie roślin, trawy, pergole, murki pod rabaty), paleniska, a także zadaszony śmietnik.
 
W New-House kompleksową budową domów zajmujemy się od ponad 25 lat. Dotychczas zbudowaliśmy ponad 1200 domów na terenie całej Polski. Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Sprawimy, że marzenie o kompleksowej budowie domu stanie się realne.
 
.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 7:00 do 21:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

kontakt90@new-house.com.pl
+48 504 125 130
* - pole wymagane
Tak   Nie
Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, tj. w szczególności na przesyłanie mi informacji za pomocą telefonu i wiadomości sms.*

Tak   Nie
WWyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Obowiązki informacyjne
 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej: RODO) informujemy, iż:

  1. Administratorem Państwa danych osobowych jest spółka New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w (03-289) Warszawieprzy ul. Twórczej 36, KRS: 0000433725 NIP 5242753852 REGON 146302720 (+48) 501-131-233, kontakt@new-house.com.pl Administrator nie wyznaczył Inspektora Ochrony Danych.
  2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na zadane nam pytanie oraz w celach marketingu produktów i usług własnych.
  3. Podstawą przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. f RODO (prawnie uzasadniony interes realizowany przez administratora).
  4. Państwa dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez okres, w którym posiadają przydatność do celu, w jakim zostały zebrane, nie krócej jednak niż przez okres przedawnienia wzajemnych roszczeń, okres przez który jesteśmy zobowiązani przetwarzać dane na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w zależności, który z tych okresów będzie trwał najdłużej.
  5. Dane osobowe mogą być przekazywane podmiotom dostarczającym zewnętrzne usługi dla spółki New-House Sp. z o.o. Sp.k. takim jak kancelarie prawne czy firmy świadczące usługi księgowe.
  6. Posiadają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.
  7. Posiadają Państwo prawo do cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  8. Mają Państwo prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzoru, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (dawniej: Generalnego Inspektora Danych Osobowych), gdy uznają Państwo, iż przetwarzanie danych osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO.
  9. Podanie danych osobowych nie jest wymogiem ustawowym, umownym, ani warunkiem zawarcia umowy - jest ono dobrowolne. Konsekwencją niepodania danych jest brak możliwości udzielenia odpowiedzi na Państwa pytanie lub brak możliwości prowadzenia działań marketingowych.
  10. Administrator nie zamierza przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych.
  11. W oparciu o dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym będących wynikiem profilowania.