Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował?

Zostaw swój email i numer telefonu.

alert
Pozdrawiamy Zespół New-House

Akademia Budowlana

Gotowe projekty domów

Jedną z najważniejszych decyzji związanych z budową domów oprócz zakupu działki i wyboru firmy wykonawczej jest wybór odpowiedniego projektu. Możemy zdecydować się na gotowe projekty domów jednorodzinnych lub zlecić architektowi przygotowanie projektu indywidualnego.

 
 
 
 
Zlecenie przygotowania projektu indywidualnego jest dobrym rozwiązaniem w przypadku gdy mamy wymagającą działkę tj. ma ona specyficzny kształt czy nietypowe ukształtowanie terenu albo też mamy własny pomysł na to, jak powinien wyglądać nasz dom marzeń. W przypadku, gdy decydujemy się na to rozwiązanie, musimy liczyć się z wyższymi, niż w przypadku projektu gotowego, kosztami, a także rezerwować znacznie więcej czasu na przygotowanie takiego projektu. Zwykle taki proces zajmuje 2-3 miesiące.
 
Całkiem dobrym rozwiązaniem jest wybór projektu gotowego. Oferta projektów gotowych jest bardzo szeroka. Szacuje się, że obecnie na naszym rynku jest ich około 160 tys. Tak duży wybór pozwala dopasować projekt do najbardziej wymagających kryteriów. Ceny projektów gotowych kształtują się najczęściej w granicach od 3 do 5 tys. zł.
 
Gotowe projekty domów jednorodzinnych dają nam jeszcze dodatkowe możliwości. Każdy z nich, możemy poddać adaptacji i wprowadzić zmiany według własnych pomysłów. Może to wykonać autor projektu, dowolny architekt, jak również możemy to zrobić nasza firma w ramach współpracy. Adaptacja prosta np. przesunięcie ścianek działowych czy okna trwa zwykle kilka dni i kosztuje około 500-1000 zł. Bardziej skomplikowane zmiany np. zmiany konstrukcji mogą kosztować nawet tyle, ile sam projekt. Uwzględniając koszty adaptacji projektu gotowego jego cena w dalszym ciągu będzie niższa, niż w przypadku wykonania projektu indywidualnego. Oczywiście zakres adaptacji ma pewne ograniczenia.
 
 
 
 
Biura projektowe oferują nam m.in. gotowe projekty domów parterowych, gotowe projekty małych domów, gotowe projekty domów nowoczesnych, gotowe projekty domów na wąską działkę. Odpowiednie wyszukiwarki pozwalają nam na bardzo sprawną selekcje wg istotnych dla nas kryteriów. Zdarza się, że dostępne gotowe projekty domów zawierają również kosztorys jego wykonania, jednakże musimy liczyć się z tym, że jest to cena poglądowa, często zaniżona. Ostateczna wycena realizacji wybranego projektu należy do firmy wykonawczej i może się różnić od tej przedstawionej na stronie biura.
 
W naszej firmie mogą Państwo poznać bezpłatnie koszty związane z realizacją wybranego projektu, wystarczy przesłać link do wybranego domu. W ciągu kilku dni przeliczymy projekt i prześlemy Państwu wycenę planowanej realizacji, co pokaże Państwu realne koszty budowy domu i ułatwi podjęcie decyzji o zakupie projektu oraz kroków w kierunku jego realizacji.
 
 
 
 
Na naszej stronie znajdziecie Państwo kilkaset projektów różnych biur architektonicznych wraz z bieżącymi, realnymi wycenami, które mogą być dobrym materiałem poglądowym przed wyborem właściwego projektu https://new-house.com.pl/projekty-domow .
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą naszej firmy na realizację wybranego projektu oraz do skorzystania z kalkulatora kosztów budowy https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu.

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 8:00 do 22:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

 

kontakt@new-house.com.pl

+48 504 125 130
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Akademia Budowlana New-House

Jeśli chcą Państwo skorzystać z bezpłatnej porady budowlanej, zachęcamy do podania swojego numeru telefonu - zadzwonimy w ciągu 48 godzin.