Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował?

Zostaw swój email i numer telefonu.

alert
Pozdrawiamy Zespół New-House

Akademia Budowlana

Willa Parkowa – projekt dostępny w ofercie New-House !

W ofercie naszej firmy pojawił się niedawno projekt Willi Parkowej – jednej z najbardziej popularnej w ostatnich latach willi jednorodzinnych, przeznaczonej dla 4-5-osobowej rodziny. Co ważne, projekt Willi Parkowej występuje w kilku wariantach architektonicznych, dzięki czemu można dobrać odmianę najlepiej dopasowaną do potrzeb rodziny!


Willa Parkowa to projekt pracowni MG Projekt – od niedawna wszystkie prace tej firmy znaleźć można w ofercie naszej firmy New House. Co ważne, klientom umożliwiamy również sprawdzenie, jaki jest faktyczny koszt budowy wybranego domu. Można to sprawdzić w zakładce -> https://new-house.com.pl/projekty-domow.


Czym wyróżnia się Willa Parkowa?

To stylowa willa jednorodzinna utrzymana w klasycznej stylistyce podmiejskiej, idealna dla 4-5-osobowej rodziny. Jej powierzchnia netto to 165,21 m2, do czego dodać należy 33,59 m2 poddasza oraz 36,30 m2 garażu. Bryła Willi Parkowej jest dość rozłożysta i przykryta wielospadowym dachem. Od frontu znajduje się garaż, zaś od strony ogrodowej – duży, zadaszony taras. Przestrzeń użytkową domu podzielono na część wspólną (dzienną) i osobistą (wypoczynkową). W części dziennej znajduje się przestrzenny salon, jadalnia, hol oraz kuchnia. Nad salonem umiejscowiono antresolę. Druga część domu to sypialnie: apartament rodziców z łazienką, garderobą i osobnym tarasem, a także dwie sypialnie dziecięce z łazienką. Na poddaszu jest miejsce na jeszcze jeden pokój – może to być gabinet lub kolejna sypialnia.


Jeśli chodzi o szczegóły technologiczne, w projekcie uwzględniono fundamenty z betonowych ław oraz ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop wykonany ma być z żelbetonu. Willa Parkowa ma murowane ściany, elewację z tynku cienkowarstwowego na styropianie, a dach pokryty dachówką ceramiczną. Dokładne informacje dotyczące projektu oraz jego charakterystyki energetycznej znaleźć można na naszej stronie internetowej ->https://new-house.com.pl/projekt/1187 .


Willa Parkowa – odmiany projektu


Ponieważ potrzeby, oczekiwania oraz gusta inwestorów mogą się między sobą bardzo mocno różnić, projekt Willi Parkowej doczekał się kilku odmian. Wszystkie – wraz z aktualnymi cenami – znajdują się oczywiście w katalogu na stronie New House. Przybliżymy tu więc jedynie najważniejsze cechy kilku z nich.


• Willa Parkowa 2 – jest to projekt domu o nieco węższej bryle, nawiązującego architektoniczne do stylu rezydencji amerykańskich. Jest ponadczasowy i uniwersalny, nigdy nie wychodzi z mody. Wszystkie pomieszczenia użytkowe znajdują się na jednym poziomie, zaś pokoje – dzienne i nocne – mają kontakt z otaczającym dom ogrodem. W elewacji ogrodowej znajduje się duży taras, dom cechuje się obecnością dużych przeszkleń, a przykryty jest ładnym, proporcjonalnym dachem. Znajdują się w nim połączone w jedną przestrzeń hol, salon, kuchnia i jadalnia, sypialnia z garderobą, dwie mniejsze sypialnie, dwie łazienki oraz pralnia.


• Willa Parkowa 3 – dzięki zwartej bryle jest to projekt idealny na węższą działkę. Front budynku w bardzo ozdobny sposób podkreśla reprezentacyjny portyk wejściowy z dużymi przeszklonymi drzwiami, które prowadzą do holu. Elewacja domu zdobiona jest solidnymi, eleganckimi płytkami klinkierowymi. Przestrzeń w domu podzielona jest na część dzienną i nocną. Salon, jadania, hol i kuchnia mają blisko 100 m2. W części nocnej znajdują się z kolei cztery sypialnie (w tym jedna największa z garderobą) oraz dwie łazienki. Nad częścią parterową znajduje się duży strych, który w razie potrzeby można zaadaptować jako poddasze użytkowe.


• Willa Parkowa 4 – jest to duży, reprezentacyjny dom parterowy z poddaszem użytkowym, zbudowany na prostokątnej bryle i przykryty czterospadowych dachem. Swoim stylem nawiązuje do najbardziej okazałych amerykańskich rezydencji, a detale architektoniczne dodają mu charakteru, podkreślają komfort oraz sprawiają wrażenie luksusu. Parter domu dzieli się na trzy części: część dzienną z salonem, kuchnią i holem, gospodarczą z przedsionkiem, garażem i kotłownią oraz nocną, składającą się z trzech sypialni, dwóch łazienek, toalety oraz pralni. Na strychu można wygospodarować dwa kolejne pomieszczenia.


Nieco inne są projekty Willi Parkowej 5 oraz Willi Parkowej 6. Ta pierwsza nawiązuje do klasycznych rezydencji, ale w bardziej współczesnym stylu – od strony ogrodu znajdują się duże przeszklenia z poszczególnych pokoi (w tym największe – z salonu), które otwierają się na taras oraz ogród. Willa Parkowa 5 wyróżnia się jednak tym, że na jej poddaszu można zaaranżować aż trzy dodatkowe pokoje. Z kolei Willa Parkowa 6 to dom zaprojektowany na planie litery L z dobudowaną częścią garażową (jest idealny np. na działkę narożną). Cechuje się obecnością wewnętrznego dziedzińca od frontu przed garażami. Na parterze w części centralnej znajduje się oczywiście hol z salonem i jadalnią, zaś w bocznych skrzydłach – dwie sypialnie dziecięce w jednym oraz apartament rodziców z łazienką, garderobą i gabinetem do pracy w drugim.


Jak więc widać, odmian projektu Willi Parkowej jest więc naprawdę sporo – można wybrać spośród nich ten najbardziej odpowiedni, biorąc pod uwagę liczebność rodziny, gust architektoniczny czy możliwości finansowe. Dla wygody naszych klientów przygotowaliśmy również prosty w obsłudze kalkulator, przy pomocy którego można w klika chwil sprawdzić, jak kształtować się będzie koszt budowy wymarzonego domu -> https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. W razie potrzeby pomocą służą również nasi doradcy. Zapraszamy!

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 8:00 do 22:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

 

kontakt@new-house.com.pl

+48 504 125 130
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Akademia Budowlana New-House

Jeśli chcą Państwo skorzystać z bezpłatnej porady budowlanej, zachęcamy do podania swojego numeru telefonu - zadzwonimy w ciągu 48 godzin.