Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował?

Zostaw swój email i numer telefonu.

alert
Pozdrawiamy Zespół New-House

Akademia Budowlana

Projekt z wyceną – dobre rozwiązanie przy budowie domu

Jeszcze niedawno osoby planujące budowę domu i potrzebujące do tego odpowiedniego projektu, musiały najpierw znaleźć architekta, a później czekać na to, aż przygotuje dla nich projekt. Owszem, obecnie nadal można korzystać z takiego rozwiązania, ale o wiele wygodniejsze i mniej czasochłonne jest wybranie odpowiedniego gotowego projektu z wyceną. Dlaczego? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!
 
Zacznijmy od przypomnienia dlaczego gotowe projekty domów są obecnie tak popularne. Przede wszystkim są to rozwiązania dostępne od ręki i – w większości przypadków – tańsze niż projekty tworzone na indywidualne zamówienie. Nie trzeba też martwić się o funkcjonalność czy estetykę – obecnie wszystkie projekty domów są tworzone w taki sposób, by spełniać możliwie najpełniej oczekiwania współczesnych rodzin, a jednocześnie cieszyć oko ładnym wyglądem. Nie bez znaczenia jest fakt, że wśród gotowych projektów można znaleźć zarówno domy nowoczesne, jak i tradycyjne, mniejsze i większe, droższe oraz tańsze w budowie – każdy przyszły inwestor może więc znaleźć coś dla siebie.
 
Projekt z wyceną – co zawiera?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle jest projekt z wyceną. Jest to więc projekt, który zawiera nie tylko wizualizację domu oraz jego plany, ale także profesjonalny kosztorys budowlany. Jest on skonstruowany w taki sposób, aby mogła bez przeszkód zrozumieć go nawet osoba spoza branży budowlanej. Projekt z wyceną może mieć kosztorys przedstawiony na dwa sposoby. Kosztorys uproszczony to taki, w którym wycenia się ogólną budowę domu, bez podziału na robociznę, koszt materiałów itp. albo gdy przedstawiony podział jest bardzo ogólny. Dokładny podział na konkretne koszty jest natomiast zawarty w kosztorysie szczegółowym.Tu dochodzimy do pierwszej, bardzo ważnej zalety projektów z wyceną. Otóż kosztorys jest dokumentem wymaganym przez wszystkie banki przed udzieleniem kredytu hipotecznego na budowę domu – analitycy zestawiają szacowane koszty z zarobkami przyszłych inwestorów, ich innymi zobowiązaniami i m.in. na tej podstawie wyliczają ich zdolność kredytową. Jeśli wybierzemy projekt z wyceną, już kosztorys uproszczony jest dla większości banków wystarczający. W przypadku wyboru samego projektu, bez kosztorysu, za przygotowanie wyceny trzeba dodatkowo płacić – w większości niemało.
 
Projekt z wyceną – dlaczego warto?

Jak już wcześniej wspomniano, projekt z wyceną – zwłaszcza tą szczegółową – uwzględnia wszystkie koszty, z którymi wiąże się budowa domu, oczywiście poza zakupem działki. Co więcej, w kosztorysie znaleźć można również ramy czasowe, w których ekipa budowlana powinna zmieścić się z poszczególnymi etapami prac. Dla inwestora oznacza to możliwość kontrolowania tego, czy budowa jego wymarzonych czterech kątów przebiega zgodnie z planem.
Jeśli już mowa o czasie – olbrzymią zaletą gotowych projektów domów z wyceną jest to, że nie trzeba czekać, aż wybrany architekt przygotuje projekt, co może trwać nawet kilka-kilkanaście miesięcy. Dokumentację kupujemy od ręki, a następnie przekazujemy do architekta adaptującego. Kto to jest? To projektant dostosowujący projekt gotowy do warunków miejscowych. Projekt z wyceną, nawet gotowy, w myśl prawa budowlanego nie jest projektem budowlanym i wykonawczym. Należy go dostosować do warunków miejscowych, czyli np. dopasować instalacje do warunków na działce, zaadaptować fundamenty do warunków gruntowych itp. W większości przypadków na tym etapie można jeszcze dokonywać niewielkich zmian w projekcie, tak by pasował do potrzeb inwestora albo spełniał wszystkie kryteria zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub w warunkach zabudowy.
 
Wybierz projekt i zbuduj!

Zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy większość budynków, zwłaszcza użyteczności publicznej, ale również mieszkalnych wielorodzinnych, powstaje w ramach formuły "zaprojektuj i zbuduj". Jeśli chodzi o budownictwo jednorodzinne, w naszym kraju można mówić o formule "wybierz projekt i zbuduj". Projekt z wyceną pozwala już przed rozpoczęciem budowy poznać orientacyjne koszty, wspominaliśmy też, że jest pomocny przy planowaniu i staraniu się o kredyt. Nie można pominąć jeszcze jednej rzeczy. W przypadku projektu z wyceną – w większości przypadków – cały proces budowy (oprócz zakupu działki) pozostaje w rękach jednej firmy. Dla przykładu – klienci, którzy decydują się na współpracę z naszą firmą New-House, otrzymują kompleksową pomoc przy wszystkich etapach budowy. Po podpisaniu umowy to my zajmujemy się formalnościami związanymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz doprowadzeniem przyłączy i mediów, odpowiadamy za budowę do stanu surowego, prace deweloperskie i pod klucz, zagospodarowanie terenu, ogród, ogrodzenie aż po odbiór budynku do użytkowania. Zapewniamy także nadzór nad inwestycją osób z dużym doświadczeniem. Dzięki temu inwestor ma gwarancję ciągłości prac, stosowania materiałów najwyższej jakości, a także tego, że jego dom budować będą ekipy z odpowiednią wiedzą i umiejętnościami.
 
Wszystkie osoby zainteresowane projektami domów z wyceną zachęcamy do skorzystania z praktycznej wyszukiwarki -> https://new-house.com.pl/gotowe-projekty-ze-strony-new-house. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 8:00 do 22:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

 

kontakt@new-house.com.pl

+48 504 125 130
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Akademia Budowlana New-House

Jeśli chcą Państwo skorzystać z bezpłatnej porady budowlanej, zachęcamy do podania swojego numeru telefonu - zadzwonimy w ciągu 48 godzin.