Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował?

Zostaw swój email i numer telefonu.

alert
Pozdrawiamy Zespół New-House

Akademia Budowlana

Budowa domu w trudnych warunkach

Każdy marzy o własnym domu, zwłaszcza gdy posiada działkę. Nie każda działka nadaje się jednak pod zabudowę. Wszystko zależy bowiem od gruntu, a sprawdzenie jego stanu wykonuje się robiąc badania geologiczne. Idealną bazą do posadowienia domu jest grunt piaszczysty i spoisty. Dom na nim osiada równomiernie. Budynek posadowiony na takim gruncie będzie trwały
 
 
 
Badanie gruntu - budowa w trudnych warunkach

Badanie gruntu to podstawa w przypadku gdy nie wiesz dokładnie z jakim podłożem nasz do czynienia. Profesjonalne badania geotechniczne pozwolą Ci określić rodzaj gruntu i wysokość wody gruntowej. Te dwie informacje są niezbędne, by rozpocząć budowę domu i zaplanować jego konstrukcję. Badanie gruntu polega na wywierceniu trzech- czterech otworów w ziemi na ok. 3-5 metrów. Dzięki temu geotechnik może przeprowadzić dokładne badanie gruntu - przeanalizować każdą warstwę i wyznaczyć, na jakiej wysokości znajduje się zwierciadło wody.
 
 
Zła jakość gruntu - co wtedy?
 
Wyniki badania gruntu nie zawsze mogą być zadowalające. Przede wszystkim bardzo wymagające są grunty podmokłe. Problem trudnego gruntu można rozwiązać robiąc odpowiednie przygotowanie, m.in.:

 

 

Problem z wodą gruntową na działce budowlanej

Najczęstszym problemem przy budowie domu na trudnym gruncie jest wysoko występująca woda gruntowa. Dobrym rozwiązaniem wówczas jest opisana technika płyty fundamentowej, studni lub pali. Można również posadowić dom na tradycyjnych ławach fundamentowych. Wymaga to jednak odprowadzenia wody z wykopu. Używa się do tego specjalnych pomp, a w ekstremalnych warunkach igłofiltrów. Równie problematyczne są grunty nasypowe na działce. Jeżeli zależy Ci na postawieniu domu na takiej działce, to musisz wziąć pod uwagę konieczność wymiany gruntu przed rozpoczęciem budowy domu.

 

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 8:00 do 22:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

 

kontakt@new-house.com.pl

+48 504 125 130
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Akademia Budowlana New-House

Jeśli chcą Państwo skorzystać z bezpłatnej porady budowlanej, zachęcamy do podania swojego numeru telefonu - zadzwonimy w ciągu 48 godzin.