Chcesz, aby ktoś się z Tobą skontaktował?

Zostaw swój email i numer telefonu.

alert
Pozdrawiamy Zespół New-House

Akademia Budowlana

Budowa domu - etapy

Budowę domu można podzielić na trzy etapy: stan surowy z dachem, prace deweloperskie i prace pod klucz. Stan surowy to pierwszy etap, który średnio trwa 3 miesiące. Dobrze wykonany stan surowy, to podstawa domu. Wszystko zaczyna się od fundamentów. Nieprzypadkowo uważa się je za podstawę domu. Od jakości wykonania fundamentu zależy to, czy dom nie będzie się rysował, czy dobrze będzie wykonana izolacja, a wilgoć nie będzie wchodziła do domu. W naszej ofercie znajdziesz gotowe domy pod klucz. Jeżeli interesuje Cię proces budowy domu, to czytaj dalej!

 

Pierwszy etap budowy domu - fundamenty

Często, budując fundamenty napotykamy na wysoki poziom wód gruntowych, grunty słabonośne. Oczywiście do takich warunków trzeba dostosować rodzaj posadowienia. Mogą to być zwykłe fundamenty na ławach, studniach lub palach czy też na płycie. Odpowiednia metoda zależy bezpośrednio od badań geologicznych. Dobór posadowienia najlepiej powierzyć fachowcowi.

 

 
Budowa ścian domu
Kolejnym etapem w stanie surowym są ściany. Można je wykonać na wiele sposobów, jednak szczególnie do polecenia są ściany murowane z cegieł ceramicznych oraz silikatowych. To polecenie wynika głównie z jakości tego materiału. Zarówno cegły ceramiczne, takie jak np. Porotherm, czy też silikatowe, jak Silka, charakteryzują się dużą wytrzymałością. W zasadzie standardowo budujemy jedynie z cegieł o najwyższej wytrzymałości, czyli 15 kPa. Jest to chyba najważniejszy aspekt przy doborze materiału na ściany nośne. Takie ściany, przy tej wytrzymałości, bardzo rzadko rysują się. Niestety nie do końca można to powiedzieć o innych technologiach, których wytrzymałość jest o wiele niższa i w praktyce zdarza się  czasami zarysowanie takich ścian.
 
Pokrycie i konstrukcja dachu, kolejny etap budowy domu
Przy dachu mamy obecnie bardzo duży wybór. Zarówno w podstawowych wyborach, takich jak: dachówka ceramiczna, cementowa, blachodachówka czy dachówka bitumiczna, ale również występuje niezwykle duża różnorodność w danym rodzaju dachu np. przy dachówce ceramicznej. Trzeba wyraźnie powiedzieć, że każdy z tych rodzajów dachu, przy poprawnym wykonaniu, spełnia swoją rolę. Zabezpiecza dom przed deszczem, śniegiem i wiatrem. Warto może dodać, że dachówka ceramiczna będzie wykazywała najdłuższą żywotność, ale będzie zarazem najdroższym pokryciem dachowym. Dobrym, sprawdzonym rozwiązaniem jest też dachówka cementowa, ale i blachodachówka jest również do polecenia. W zasadzie przy wyborze rodzaju dachu najbardziej istotne są preferencje Inwestora. Różnice finansowe pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami obecnie nie są aż tak duże i przy domu o powierzchni użytkowej 150 m2 może to być kwota około 5000-7000 zł. Warto zaznaczyć, że dach to szczególnie ważny etap budowy domu. Chroni nasz dom przed warunkami atmosferycznymi. Jakość jego wykonania jest istotna.
 
Należy przy tej okazji wspomnieć również o rzadziej stosowanym rozwiązaniu na dach, czyli stropodachu. W zasadzie to rozwiązanie jest wymuszone często przez wybór nowoczesnej architektury. Warto dodać, że jakość wykonania stropodachu jest szczególnie istotna. Dobrze wykonany stropodach będzie służył kilkadziesiąt lat bez większych problemów, źle wykonany oznacza ciągłe pasmo poprawek. Oczywiście jakość jest bardzo ważna przy każdym etapie budowy domu, ale w przypadku stropodachu, czy też dachu, jest ona szczególnie istotna. Dobrze zbudowany dom to brak problemów przy jego eksploatacji. Będąc pewnym oferowanej przez nas jakości, udzielamy 10 lat gwarancji na wszystkie wykonane prac
 
 
Ostatni etap budowy domu
 
Budowa domu pod klucz to ostatni etap. Jego charakterystyczną cechą jest bardzo duża ilość koniecznych do podjęcia wyborów. Glazura, terakota, kolor ścian, wybór armatury do łazienek, kuchni, kotłownia, kominek, drzwi wew. klepka na podłogę, biały osprzęt elektryczny i wiele innych. Często bardzo pomocny przy tym etapie bywa architekt wnętrz, choć trzeba przyznać, że Inwestorzy raczej tych wyborów dokonują w większości sami. Przy sprawnym zaplanowaniu tych prac, możliwe jest ich wykonanie w 3 miesiące. Po tym etapie zostaje wykonanie kuchni w domu i można się już wprowadzać.
 

 

 

Kontakt

Jesteśmy do dyspozycji 7 dni w tygodniu, od 8:00 do 22:00.

Chętnie odpowiemy na każde pytanie.
Zachęcamy do kontaktu.

 

kontakt@new-house.com.pl

+48 504 125 130
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez spółkę New-House sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Warszawie skierowanej do mnie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej i w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej*

Akademia Budowlana New-House

Jeśli chcą Państwo skorzystać z bezpłatnej porady budowlanej, zachęcamy do podania swojego numeru telefonu - zadzwonimy w ciągu 48 godzin.