Architekt wnętrz

Offer

Contents:

Architekt wnętrz – jak go wybrać?

Jak powinien wyglądać wymarzony dom? Ważne jest nie tylko jego wielkość i rozkład pomieszczeń. Równie ważną kwestią jest również to, żeby wygląd jego wnętrza był funkcjonalny, estetyczny i zwyczajnie ładny. W tym przypadku przyda się architekt wnętrz – pomoże on zaplanować aranżację domu zgodnie z potrzebami inwestora i zadba o harmonię i spójność projektu.

Architekt wnętrz to zawód, który cieszy się ostatnio dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na współpracę ze specjalistą, rośnie również ilość osób, które chcą się tym zajmować. Jak w takim razie znaleźć odpowiedniego architekta?

Profesjonalny architekt wnętrz musi przejść przez odpowiednią ścieżkę edukacyjną, by móc oferować usługi aranżacji wnętrz. Przede wszystkim konieczne jest zdobycie wiedzy na studiach – wybór uczelni jest szeroki i niemal w każdym większym mieście można znaleźć uczelnię, która taki kierunek oferuje. Należy jednak pamiętać, że studia w głównej mierze oferują wiedzę teoretyczną. To, czy architekt wnętrz dobrze będzie spełniał się na danym stanowisku, zależy od jego umiejętności. Ten zawód wymaga wiedzy matematycznej i analitycznej, a także zdolności manualnych. Konieczne jest również stałe poszerzanie swoich kompetencji i poznawanie nowych rozwiązań projektowych. Absolwent lub absolwentka studiów o kierunku aranżacji wnętrz, musi najpierw zdobyć wiedzę pod skrzydłami bardziej doświadczonych architektów. Jak w większości zawodów, tak samo i tutaj zwykle sprawdza się powiedzenie, że najlepszy architekt wnętrz to ten z dużym doświadczeniem.

Jak znaleźć osobę, która wykona dla Państwa projekt aranżacji wnętrza? Najlepiej jest zdecydować się na kompleksową usługę w profesjonalnej firmie budowlanej. Niejednokrotnie firma, która oferuje usługi budowlane, ma wśród pracowników również architektów i projektantów. Zlecenie wszystkich usług, w tym również projektowanie wnętrz, jednej firmie to duża wygoda, ale również możliwość uzyskania niższej ceny. Komfort takiej usługi leży nie tylko po stronie inwestora, ale również firmy wykonawczej – współpraca ze sprawdzonymi, zaufanymi osobami przebiega szybciej i sprawniej.

Czy warto kupić projekt aranżacji wnętrza?

Wśród inwestorów, którzy realizują budowę domu, decyzje o skorzystaniu z współpracy z architektem prezentują się różnie. Zwykle 50% klientów w ramach kompleksowej usługi decyduje się również na projekt aranżacji wnętrza, a druga połowa postanawia zrealizować wystrój domu samodzielnie.

Trzeba jednak mieć na uwadze ilość zalet, jakie prezentuje współpraca z profesjonalnym architektem wnętrz. Spersonalizowany projekt aranżacji mieszkania to przede wszystkim pewność, że efekt będzie spójny i ładny. Samodzielna praca jest bez wątpienia ciekawą przygodą, ale niestety nie zawsze przynosi odpowiednie skutki. Często okazuje się, że ostateczny efekt znacząco mija się z tym, jakiego efektu się oczekiwało. Architekt wnętrz to osoba, która swoim doświadczeniem wesprze klienta przy wyborze odpowiednich elementów.

Profesjonalny, doświadczony architekt wnętrz swoją pracę zawsze wykonuje w oparciu o rozmowę i analizę oczekiwań klienta, a także jego możliwości finansowych. To one są głównym wyznacznikiem, gdy wykonuje się projektowanie wnętrz. Aranżacja będzie spójna i efektowna, a przy tym idealnie dopasowana do potrzeb określonych przez klienta.

Jak przebiega aranżacja wnętrz?

Wydawałoby się, że aranżacja wnętrza domu to jeden z ostatnich etapów realizacji domu i można o nim pomyśleć na samym końcu. Wręcz przeciwnie! Aranżacja wnętrz jest bardzo istotnym elementem i powinna zostać zaplanowana jeszcze na etapie stanu surowego. Dlaczego? Architekt wnętrz powinien wykonać wcześniej chociażby sam zarys projektu wnętrza, żeby móc odpowiednio wcześniej wprowadzić ewentualne zmiany, na przykład w celu zoptymalizowania ostatecznych kosztów realizacji. Czasami konieczna jest chociażby zmiana układu ścian działowych, a jest to możliwe tylko na etapie stanu surowego domu.

Aranżacja wnętrza domu jest zawsze zależna od potrzeb inwestora, ale usługi, które wykonuje projektant są bardzo szerokie. Do jego zadań należy projekt aranżacji wnętrza kuchni, łazienki, sypialni i wszystkich innych pomieszczeń, a także dobór podłóg i drzwi, wybranie wyglądu ścian, zaprojektowanie instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej. Wszystkie elementy, które mają mieć miejsce w projekcie, architekt wnętrz proponuje najpierw na spotkaniu z inwestorem. Każdy z nich może zostać poddany modyfikacji lub całkowitej zmianie.

Dokładny proces wykonywania aranżacji wnętrza z architektem, można określić w tych kilku krokach:

  • Analiza wnętrza i potrzeb inwestora

Pierwszym etapem współpracy jest zawsze dokładne zbadanie oczekiwań klienta oraz jego możliwości finansowych. Architekt wnętrz przed podjęciem pracy musi zapoznać się z projektem budowy domu lub gotowym budynkiem. Bardzo istotnymi informacjami są dla niego wymiary pomieszczeń, umieszczenie okien oraz drzwi.

  • Koncepcja projektowa

Kolejnym krokiem jest przygotowanie wstępnych koncepcji. Głównie składają się one z propozycji układu mebli i sprzętów w konkretnych pomieszczeniach. Ten etap pozwala wstępnie określić ostateczny efekt, dlatego ważne jest dokładnie skonsultowanie go z inwestorem. Aranżacja wnętrza domu przechodzi w tym etapie przez różne modyfikacje, tak by ostatecznie być idealnie dopasowana do wizji klienta. Część architektów wykonuje również komputerową wizualizację, żeby przedstawić inwestorowi jak dokładnie będzie wyglądało wnętrze jego domu.

  • Zestawienie wszystkich materiałów

Architekt wnętrz ma za zadanie przygotować dokładny wykaz materiałów, mebli i sprzętów, które obejmuje projekt aranżacji wnętrza. W takim zestawieniu powinny znaleźć się szczegółowe informacje określające zarówno cenę produktów, jak i ilość produktów, ich specjalistyczną nazwę i miejsce zakupu. Profesjonalny architekt wnętrz ma tę przewagę, że zna wiele więcej firm oferujących materiały wykończeniowe i może zaproponować ciekawe, innowacyjne rozwiązania.

  • Dokumentacja techniczna

Ostatnim etapem współpracy z architektem wnętrz jest odbiór szczegółowej dokumentacji dla ekipy wykonawczej. Takie materiały są wzbogacone o informacje na temat wykorzystanych materiałów, rozmieszczenie mebli i sprzętów. Dokumentacja techniczna zawiera również wiele rysunków technicznych dokładnie opisujących przebieg prac.

Architekt wnętrz z firmy New-House

Poszukują Państwo osoby, która wykona dla Państwa profesjonalną aranżację wnętrza domu? Firma New-House jest profesjonalną firmą budowlaną, która świadczy swoje usługi już od 1991 roku.

Zajmujemy się kompleksowymi usługami budowlanymi. W naszych usługach leży również projekt aranżacji wnętrza i jego wykonawstwo. Nasi pracownicy to profesjonaliści ze specjalistyczną wiedzą i dużym doświadczeniem w branży, to nasz klucz do zapewnienia pełnej satysfakcji klientom. Opinie o współpracy z nami mogą Państwo poznać pod tym linkiem: https://new-house.com.pl/referencje.

Interesuje Państwa aranżacja wnętrz ze wsparciem profesjonalnego architekta? Chętnie ją dla Państwa zrealizujemy. Zachęcamy do kontaktu w celu określenia dokładnego przebiegu współpracy i odpowiedzi na ewentualne pytania z Państwa strony. Nasze dane kontaktowe można znaleźć pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt. Pracujemy codziennie w godzinach 7-21.

Jak wybrać dobrego architekta wnętrz?

Architekt wnętrz to coraz bardziej doceniany zawód, ponieważ inwestorzy zaczynają większą wagę przykładać do efektu wizualnego i poziomu komfortu w domu. Usługi projektanta wnętrz w znacznym stopniu mogą pomóc osiągnąć zamierzony efekt. Wiele osób wciąż jednak myli architekta wnętrz z dekoratorem i nie wie, jakiego zakresu usług można oczekiwać. Co więcej, inwestorzy wciąż mają problem z tym, jak wybrać dobrego architekta wnętrz. W tym artykule dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, aby mogli Państwa z łatwością odnaleźć osobę, która wykona idealny projekt wnętrza domu dla Państwa.

Domowa przestrzeń musi spełniać konkretne wymogi, aby mieszkańcy domu czuli się tam swobodnie i komfortowo. Dlatego tak ważne jest by przed rozpoczęciem współpracy, architekt wnętrz przeprowadził z inwestorem dokładną rozmowę na temat jego oczekiwań oraz potrzeb. Projektant musi dowiedzieć się, jakie rozwiązania podobają się klientowi oraz który styl najbardziej mu odpowiada. Bardzo istotne jest również to, by projekt wnętrza domu był dostosowany do możliwości finansowych klienta – na spotkaniu określa się dokładny budżet inwestycji. Istotne będą również informacje na temat tego, kto będzie zamieszkiwał dom – inne rozwiązania stosuje się przy aranżacji wnętrza domu dla singla, pary, osoby niepełnosprawnej, rodziny z dziećmi, osób starszych. Takie informacje pozwolą architektowi stworzyć projekt komfortowej przestrzeni i dostosować się do indywidualnych potrzeb. Na spotkaniu inwestorzy mogą również zasugerować projektantowi określone rozwiązania oraz inspiracje, będzie on mógł ocenić sens i opłacalność ich zastosowania.

Kiedy zdecydować się na taką rozmowę? W najlepszym scenariuszu architekt wnętrz powinien zostać włączony w działania jeszcze przed osiągnięciem stanu surowego budynku, ponieważ może zasugerować zmiany wpływające na polepszenie funkcjonalności przestrzeni, na przykład przesunięcie ścian, drzwi, okien lub zmianę układu pomieszczeń. Oczywiście, mogą się Państwo zdecydować na usługi projektanta wnętrz będąc właścicielami wybudowanego już domu, chociaż nie będzie miał on tak wielu możliwości zwiększenia poziomu wygody i funkcjonalności.

Usługi projektanta wnętrz, czyli czego można oczekiwać?

Architekt wnętrz ma skomplikowaną, wymagającą pracę. Musi nie tylko dostosować się do oczekiwań i możliwości finansowych inwestora, ale również znać aktualne trendy, oferty sklepów, ceny materiałów itp. Zastanawiając się, jak wybrać dobrego architekta wnętrz, warto postawić na osobę, która oferuje kompleksowe usługi i ma spore doświadczenie na rynku. Jaki usługi projektanta wnętrz powinny wchodzić w profesjonalną, kompleksową ofertę?

  • Analiza funkcjonalności projektu domu – architekt wnętrz, który został zatrudniony przed zakończeniem budowy, powinien ocenić funkcjonalność rozkładu pomieszczeń i takich elementów, jak chociażby drzwi lub okna. Jego doświadczenie pomoże określić, czy warto jest wprowadzić jakieś zmiany, by ergonomia przestrzeni była lepsza.

  • Planowanie instalacji – usługi projektanta wnętrz powinny obejmować również zaplanowanie przebiegu instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Od tego będzie zależała duża część aranżacji pomieszczeń.

  • Wybór oświetlenia – dobry architekt wnętrz może wykonać dla Państwa projekt oświetlenia w domu. Pomoże dobrać odpowiednie natężenie i barwę światła, a także wskaże na produkty, które będą pasowały do aranżacji.

  • Wybór lub projekt mebli – projekt wnętrza domu powinien się opierać o propozycję konkretnych mebli oraz umiejscowienie ich w przestrzeni domu. Wielu architektów wnętrz oferuje także wykonanie projektu mebli, które zostaną później zrealizowane w firmie wykonawczej.

  • Wybór osprzętu białego, umiejscowienie sprzętu elektronicznego – architekt powinien określić w projekcie aranżacji, które miejsce będzie najlepsze na lodówkę, zamrażarkę, pralkę itp. Ponadto powinien on wyliczyć konieczną ilość kontaktów elektrycznych, wybrać odpowiednie miejsce na włączniki świateł.

  • Wybór detali do aranżacji – usługi projektanta wnętrz powinny być kompleksowe. W związku z tym architekt, powinien wskazać na konkretne farby, materiały, tkaniny, drzwi wewnętrzne, podłogę, a także drobne dodatki. Efekt musi być nie tylko estetyczny, ale też spójny.

  • Wizualizacja aranżacji wnętrza – wielu projektantów wnętrz gwarantuje klientom także zrealizowanie komputerowej wizualizacji, która będzie przestawiać zamierzony efekt. To świetne rozwiązanie by sprawdzić, czy przygotowany projekt wnętrza domu na pewno zgadza się z wstępną wizją inwestora.

Warto pamiętać, że projekt aranżacji domu będzie oparty o konkretne produkty i rozwiązania dopasowane pod kątem stylistycznym i cenowym do inwestora. Architekt wnętrz ma do dyspozycji katalogi mebli i sprzętów domowych z aktualnymi cenami, więc nie muszą Państwo jeździć po sklepach w poszukiwaniu wymarzonego produktu. Dobry architekt wnętrz, który już wiele lat działa na rynku, ma często możliwość zaoferowania zniżek w wybranych sklepach. Taka współpraca to oszczędność czasu i pieniędzy!

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Wielu inwestorów wciąż się zastanawia nad tym, czy warto zatrudnić architekta wnętrz. Oczywiście, te prace można wykonać samodzielnie, ale trudno jest osiągnąć tak spójny, ładny efekt, jak w przypadku pracy doświadczonego projektanta. Co więcej, trzeba się uzbroić w cierpliwość – to długi proces poszukiwań i debat nad konkretnymi rozwiązaniami. Warto jest skorzystać z pomocy architekta wnętrz. Indywidualny projekt wnętrza domu to gwarancja dostosowania do własnych potrzeb z jednoczesnym zachowaniem stylu i oryginalności. Architekt wnętrz zadba również o to, by dom był zaaranżowany funkcjonalnie pod każdym kątem – od ustawień mebli, aż po wybór materiałów. Jego doświadczenie i wiedza w tym temacie będą niezastąpione, wie na czym można zaoszczędzić oraz jakich produktów unikać. Dzięki temu rozwiązaniu uzyskają Państwo wnętrze z najlepszym stosunkiem ceny i jakości. Na każdym etapie prac mają Państwo możliwość nanoszenia poprawek, a wraz końcem prac – dom jest gotowy do zamieszkania.

New-House, czyli jak wybrać dobrego architekta wnętrz

Architekt wnętrz powinien być osobą z szeroką wiedzą kierunkową oraz dużym doświadczeniem zawodowym. Jak taką osobę znaleźć? Warto kierować się opiniami, które znajdują się w sieci. Świetnym rozwiązaniem jest także nawiązaniem współpracy kompleksowej z firmą budowlaną. Dobra firma może zagwarantować Państwu wykonanie domu jednorodzinnego od A do Z, wliczając w to projekt aranżacji wnętrza. Właśnie w ten sposób działa firma New-House.

Jesteśmy firmą budowlaną, która działa na rynku od 1991 roku. Pracujemy w gronie najlepszych specjalistów, którzy wykonują pracę sprawnie, terminowo i dokładnie. Nasze prace mogą Państwo obejrzeć pod linkiem: https://new-house.com.pl/realizacje. Na wykonanie usługi oferujemy dziesięć lat gwarancji. Kompleksowa współpraca z budową domu od A do Z pozwala na sprawne wykonanie wszystkich prac. Budowa domu do stanu deweloperskiego zajmuje nam sześć miesięcy, natomiast budowa domu pod klucz to dziewięć miesięcy. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami naszych klientów: https://new-house.com.pl/referencje.

Marzy się Państwu dom jednorodzinny z aranżacją, którą wykona profesjonalny, ceniony architekt wnętrz? Zachęcamy do współpracy. Nasze dane kontaktowe są dostępne pod adresem mailowym: https://new-house.com.pl/kontakt.

 

Aranżacja domu – skąd czerpać inspiracje?

Wybudowanie domu to tylko jeden z kroków do stworzenia swojego wymarzonego miejsca dla całej rodziny. Bardzo istotna jest także sama aranżacja domu. Robienie tego chaotycznie i niespójnie sprawi, że wnętrze będzie niefunkcjonalne, a jego styl będzie daleko odbiegał od Państwa oczekiwań. Warto dobrze zaplanować proces urządzania wnętrza domu, by móc później przez lata cieszyć się wspaniałymi efektami.

Aranżacja domu jednorodzinnego to często bardzo trudny temat wśród inwestorów. Często wśród domowników pojawiają się odmienne wizje na wygląd wnętrza, ale nie rzadko zdarza się też tak, że głównej wizji po prostu brak. Skąd czerpać inspiracje? Mamy na to sprawdzone sposoby i chętnie się nimi z Państwem podzielimy.

Źródła inspiracji, by aranżacja domu była udana

W dzisiejszych czasach nie sposób zliczyć ilość źródeł, z których można czerpać inspiracje. Internet, książki, filmy, a nawet najbliższe otoczenie – inspiracją może być wszystko, o ile potrafimy z tego czerpać. Najważniejsze jest to, by umieć spojrzeć na coś, jako na źródło piękna. Nieodzowna będzie również mała doza krytyki. W końcu celem jest inspiracja i dopasowanie projektu do własnych oczekiwań, a nie szczegółowe odwzorowanie. Skąd można takie inspiracje czerpać?

Tematyczne czasopisma i książki

Literatura to nieskończone źródło wiedzy i prawdopodobnie znajdą tu Państwo odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Najnowsze czasopisma o tematyce wnętrzarskiej opiszą najgorętsze trendy tego roku i przedstawią konkretne zdjęcia na aranżacje domów w tej stylistyce. Polecamy również zapoznać się z archiwalnymi wydaniami branżowych gazet – można je znaleźć w bibliotekach lub na internetowych aukcjach. Moda lubi wracać, a dzięki takim inspiracjom łatwiej będzie stworzyć uniwersalne, zawsze dobrze prezentujące się wnętrze. Świentym źródłem wiedzy będą również książki, gdzie są od A do Z opisywane są konkretne style aranżacyjne. Z łatwością można znaleźć książki, gdzie jest opisana aranżacja wnętrza domu w stylu skandynawskim, loftowym lub prowansalskim.

Pinterest

To internetowy portal, którego głównym celem było skupianie najciekawszych, najbardziej inspirujących zdjęć w różnej tematyce. Jeżeli interesuje Państwa aranżacja domu – znajdą tam Państwo tysiące inspirujących propozycji. Wyniki wyszukiwania mogą być ogólne, a można je skonkretyzować do wybranego stylu architektonicznego lub przestrzeni do aranżacji. Nawe jeżeli poszukują Państwo tak konkretnych inspiracji, jak na przykład „mała łazienka w stylu industrialnym” – nie będzie z tym żadnego problemu. Pinterest jest pełen propozycji odpowiadających tej tematyce.

Blogi i social media

W Internecie warto również obserwować różne profile na mediach społecznościowych i regularnie odwiedzać blogi, w których jest omawiana aranżacja domu jednorodzinnego. Dobrym sposobem na odnajdywanie nowych propozycji aranżacyjnych w sieci jest obserwowanie konkretnych hashtagów na Instagramie, na przykład: #aranżacjawnętrz, #pieknewnetrze lub #wnętrza.

Najbliższe otoczenie

Jak zawsze niezastąpionym źródłem inspiracji będzie to, co jest najbliżej. Nie inaczej jest również, gdy chodzi o aranżacje domów. Warto przyjrzeć się naturze lub strukturze miasta – być może jakieś akcenty lub rozwiązania spodobają się Państwu na tyle, że będą je Państwo chcieli odwzorować we wnętrzu swojego domu. Warto również przyglądać się architekturze w zagranicznych miastach podczas wakacyjnych wypraw – zazwyczaj można się tam spotkać z nieco inną stylistyką niż w rodzimych stronach. Polecamy także przyglądać się wnętrzom domów najbliższych znajomych i rodziny. Inspiracji jest nieskończenie wiele – wszystko zależy od indywidualnego, kreatywnego spojrzenia na świat.

Pustka kartka

Jak jednak pobudzić tę kreatywność, o której tak dużo piszemy? Świetnym sposobem, sprawdzonym przez wiele osób, które wykonują na co dzień aranżacje domu, jest chwila ciszy z kartką papieru. Warto wyłączyć wszystkie inne bodźce takie jak muzyka, telefon, komputer, telewizor i tym podobne, usiąść samotnie w cichym miejscu i przez godzinę pozwolić sobie na przepływ inspiracji w głowie. Na kartce można słownie zapisywać wszystkie pomysły, które przyjdą na myśl lub rozrysowywać przykładowy plan aranżacji. Realizacja jest dowolna – ważne, by w Państwa głowie pojawiła się wymarzona aranżacja domu.

Funkcjonalna aranżacja wnętrza domu

Poszukiwanie odpowiedniej stylistyki i charakteru realizacji to tylko pierwszy etap wykonania aranżacji domu. W następnym kroku konieczne jest zadbanie o to, by całość przygotowanego projektu była spójna i funkcjonalna. Niestety, ta część pracy jest zdecydowanie trudniejsza. Aby funkcjonalna aranżacja wnętrza domu się udała, warto trzymać się kilku rad.

Podział domu na strefy

Dobrze wykonana aranżacja domu zapewni wszystkim domownikom komfortowe korzystanie z przestrzeni. Aby to osiągnąć warto jest podzielić całą powierzchnię domu na trzy strefy: dzienną, nocną oraz gospodarczą. Dzięki takiemu podziałowi łatwiej będzie o wspólną integrację w części dziennej oraz o znalezienie wycieszenia, w strefie nocnej.

Dokładne wymierzenie przestrzeni

Aranżacja wnętrza domu nie powinna się zacząć przed zapoznawaniem się z dokładnymi wymiarami przestrzeni. Wszystkie zakupione meble i akcesoria powinny być dopasowane do przestrzeni danego pomieszczenia. Zapobiegnie to ryzyku stworzenia przesyconej, zbyt bogato wyposażonej przestrzeni.

Harmonia stylistyczna

Aby uzyskać spójny efekt warto trzymać się wcześniej ustalonej koncepcji. Spodobał się Państwu styl minimalistyczny? Warto maksymalnie zgłębić wiedzę na temat tego typu aranżacji i trzymać się wskazówek. Wówczas ryzyko popełniania błędu będzie mniejsze. Jeżeli będą mieli Państwo wątpliwości zawsze warto skonsultować się z profesjonalnym projektantem wnętrz.

Działanie według projektu

Najważniejszą sprawą, by uzyskać w pełni funkcjonalną aranżację, jest działanie według wcześniej obmyślonego planu. Im bardziej szczegółowy, lepiej zaplanowany projekt tym lepiej. Warto jest odpowiednio wcześnie zaplanować wszystkie meble i dodatki, wymierzyć je i umieścić w projekcie. Wówczas najłatwiej o uzyskanie spójności i wygody przestrzennej. Najlepiej jest również zapoznać się z wizualizacją planowanej aranżacji, by upewnić się, że w stu procentach oddaje ona zakładaną wizję.

Aranżacja domu z firmą New-House

Mamy świadomość tego, że aranżacja domu jednorodzinnego potrafi przyprawić o zawrót głowy. Jaki wybrać styl, jakie meble, na jaką kolorystykę się zdecydować? Pytania się mnożą, a znalezienie odpowiedzi staje się coraz trudniejsze. By pomóc inwestorom w tej sytuacji w naszej szerokiej ofercie można znaleźć aranżacje domów od A do Z.

Od 1991 roku oferujemy naszym klientom kompleksową współpracę – zaczynamy od projektu i realizacji budowy domu, a następnie wykonywana jest aranżacja wnętrza domu i zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. Przykładowe realizacje mogą Państwo obejrzeć na naszej stornie internetowej: https://new-house.com.pl/realizacje.

Aranżacja domu z firmą New-House to kompleksowa współpraca, która zapewnia sprawny, bezproblemowy przebieg prac. Ponadto na wykonane usługi zapewniamy aż dziesięć lat gwarancji. Jeżeli poszukują Państwo odpowiedniej firmy do profesjonalnej współpracy, zachęcamy do kontaktu: https://new-house.com.pl/kontakt.

 

 

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz?

Dobrze wykonany dom jednorodzinny powinien być funkcjonalny, ale również komfortowy i estetyczny. Dużo łatwiej jest osiągnąć taki efekt, gdy aranżacją zajmuje się profesjonalny architekt wnętrz. Na to rozwiązanie wciąż nie decyduje się dużo osób – około 20-30% wszystkich inwestorów, jest to jednak decyzja, która pociąga za sobą szereg pozytywnych aspektów.

Aranżacja wnętrz domu to duże wyzwanie, które wymaga dużego zaangażowania i wiedzy na temat designu. Większość inwestorów decyduje się samodzielnie wykonać projekt wyposażenia domu, ale niejednokrotnie zdarza się tak, że ostateczny efekt nie spełnia ich wymogów i oczekiwań – warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty, pomoże on w znalezieniu najlepszych rozwiązań, które będą idealnie pasować do Państwa indywidualnych oczekiwań. Architekta wnętrz zatrudniają często osoby, którym całkowicie brakuje pomysłu na ciekawą aranżację domowej przestrzeni. Co więcej, samodzielna praca nad projektowaniem wnętrza jest zazwyczaj bardzo męcząca i zabierająca dużo czasu – nikt tego nie lubi. Brak doświadczenia i wiedzy w tym zakresie mogą sprawić, że wnętrze będzie niespójne, niekomfortowe i nieestetyczne. Aby tego uniknąć, zamiast zastanawiać się, czy warto zatrudnić architekta wnętrza, powinno się nawiązać współpracę ze sprawdzonym projektantem.

Profesjonalny architekt wnętrz – zalety podjęcia współpracy

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz? Zdecydowanie tak! Czy każdy powinien skorzystać z usług projektanta wnętrz? Oczywiście, że nie – nie każdemu taka współpraca będzie odpowiadać. Są osoby, które mają doświadczenie w projektowaniu, mają szeroki zasób wiedzy z tego zakresu. Pojawiają się też osoby, które mają bardzo skonkretyzowaną wizję na aranżację wnętrza swojego domu i nie chcą pomocy profesjonalistów. Na samodzielne projektowanie wnętrza domu decydują się również osoby, które dysponują jasno określonym budżetem, w którym nie zostały uwzględnione pieniądze na profesjonalną aranżację. Warto jednak wziąć pod uwagę taką współpracę, to inwestycja z wieloma korzyściami. Jakimi?

Aranżacja wnętrza zgodna z indywidualnymi oczekiwaniami

Architekt wnętrz ma za zadanie przygotować taki projekt aranżacji domu, który będzie spójny z wizją inwestora oraz jego możliwościami finansowymi. Profesjonalny projektant nie może kierować się własnymi preferencjami – to klient jest tu najważniejszy. Projekt wnętrza domu jednorodzinnego jest wykonywany po przeprowadzeniu dokładnej, szczegółowej rozmowy z inwestorem na temat jego oczekiwań oraz planowanego budżetu. Architekt wnętrz zaproponuje różne rozwiązania, które będą wpisywać się w określoną tematykę, a przy tym będą spełniać zasady funkcjonalności.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Projektowanie wnętrza domu na własną rękę wiąże się z tym, że konieczne będzie poszukiwanie odpowiednich rozwiązań w wielu miejscach. Odwiedzanie wielu sklepów, poszukiwanie pasujących mebli, podłóg, elektroniki, sprawdzanie ich cen, porównywanie różnych propozycji – to zajmuje bardzo dużo czasu, a wciąż nie ma się pewności, że znajdzie się idealne rozwiązanie. Architekt wnętrz ma dostęp do wielu bogato wyposażonych katalogów i zaproponuje Państwu konkretne rozwiązania, które będą dopasowane także pod kątem cenowym. Co więcej, bardzo często architekci wnętrz mają możliwość uzyskania zniżek u wykonawców lub sprzedawców. Dzięki takiej współpracy nie przekroczą Państwo określonego budżetu – projektant wnętrz będzie miał nad tym kontrolę.

Kompleksowa aranżacja wnętrza

Warto pamiętać, że architekt wnętrz to osoba, która zajmuje się nie tylko zaplanowaniem ustawienia mebli, doboru kolorystyki i wybrania dodatków. To znacznie szersza współpraca, dlatego konieczne jest by wybrać osobę po odpowiednich studiach – ze specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w branży. Architekt wnętrz domu może rozpocząć prace już na etapie budowy – przyjrzeć się projektowi i wskazać konieczne zmiany, by uzyskać lepszą ergonomię. Część z nich proponuje inny układ pomieszczeń lub przesunięcie ścian, okien, drzwi. Architekt wnętrz zajmuje się również rozplanowaniem instalacji elektrycznej i hydraulicznej, od której zależy przecież ogólna funkcjonalność budynku.

Kiedy zlecić projektowanie wnętrza domu?

Architekt wnętrz może zacząć swoją pracę w każdym momencie, ale lepsze efekty można osiągnąć wtedy, gdy taką współpracę zaplanuje się wcześniej. Co to znaczy? Warto, by projekt wnętrza domu jednorodzinnego został stworzony już na etapie rozpoczynania budowy. Jeżeli architekt wnętrza zaproponuje wykonanie konkretnych korekt, będą one możliwe do zrealizowania. Gdy dom będzie już w stanie deweloperskim trudno będzie o wykonanie takich zmian, będą one generować zbyt duże koszty. Aranżacja wnętrza domu wykonana jeszcze przed osiągnięciem stanu surowego budynku, usprawni wszelkie prace.

Czy warto zatrudnić architekta wnętrz, do zrealizowanego gotowego już domu? Oczywiście, dobry projektant odnajdzie się w każdych warunkach. Wówczas jego zadania nie będą obejmowały analizy układu pomieszczeń i oceny ich funkcjonalności ani rozplanowania instalacji, lecz skupi się na tym, by wykonać estetyczną, ciekawą wizualnie aranżację.

Jak pracuje architekt wnętrz?

Współpraca z profesjonalnym projektantem jest wieloetapowym procesem, który powinien zacząć się od przeprowadzenia wstępnej rozmowy. To moment na określenie zasad współpracy – zaplanowanie budżetu, poznanie oczekiwań inwestorów, ich potrzeb, a także rozpoznanie stylu, który najbardziej będzie im odpowiadał.

W następnym kroku projektant wnętrz powinien zaplanować koncepcję realizacji. W zależności od etapu prac budowlanych, może zająć się zmianą funkcjonalności aranżacji domu. Wówczas proponuje zazwyczaj zmianę układu ścianek lub umiejscowienia okien, drzwi. Jest to baza do wykonania kolejnych prac, czyli zaplanowania instalacji elektrycznej, hydraulicznej oraz teletechnicznej (TV, internet). Po wykonaniu tych prac, architekt wnętrz zaczyna wszystkie prace dekoratorskie, czyli dobór mebli, okładzin, farb, osprzętu białego, elektroniki, drzwi wewnętrznych parapetów i wielu innych tym podobnych aspektów. Sugeruje inwestorowi konkretne modele ze wskazaniem ceny i miejsca zakupu – po zaakceptowaniu propozycji, można zająć się realizacją całego projektu.

Wielu architektów wykonuje także komputerowe wizualizacje, które pomagają w dokładnym przedstawieniu planowanej koncepcji. Czasami także przygotowują zarys koncepcji mebli do kuchni lub do łazienki, które później są wykonywane przez firmę produkującą meble na wymiar. Architekt wnętrz wykonuje także dokumentację techniczną realizacji.

Dobry architekt wnętrz, jak go znaleźć?

Osoba, które będzie miała wykonać dla Państwa projekt wnętrza domu jednorodzinnego, powinna mieć odpowiednie kwalifikacje. Ważne jest, by poza ukończonymi studiami, miała za sobą lata współpracy na stanowisku. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z portfolio potencjalnego architekta, a także sprawdzenie opinii na jego temat. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie projektanta, który współpracuje z firmami wykonawczymi. Wówczas jest możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy.

Firma New-House kompleksowo zajmuje się budową i aranżacją domów. Wśród naszych pracowników są sprawdzeni, doświadczeni architekci wnętrz, którzy cieszą się bardzo dobrą opinią wśród inwestorów. Referencje firmy New-House można sprawdzić pod linkiem: https://new-house.com.pl/referencje. Wierzymy, że znają już Państwo odpowiedź na pytanie, czy warto zatrudnić architekta wnętrz. Teraz najważniejsze jest, by wybrać profesjonalnego i doświadczonego projektanta. Zachęcamy do współpracy – gwarantujemy zadowolenie z wykonanych usług. Nasze dane kontaktowe są dostępne pod adresem: https://new-house.com.pl/kontakt.

Contact

We are available 7 days a week, from 7:00am to 9:00pm

We will be happy to answer any question.
We encourage you to contact us.

kontakt59@new-house.com.pl

r_skulimowski_contact_section_new